Bombay Gin

Wśród popularnych rodzajów alkoholu bez wątpienia można wymienić gin w różnych wariantach. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego wyjątkowego w smaku trunku, który cieszy podniebienia koneserów.

Czym jest gin?

Z całą pewnością można uznać gin za jeden z najpopularniejszych alkoholi. Można z nim komponować dość zróżnicowane drinki o różnych wariantach smakowych, które na pewno uatrakcyjnią każde przyjęcie lub imprezę. Gin z powodzeniem można mieszać z dowolnym rodzajem napoju, ponieważ ze wszystkim będzie się idealnie komponować pod względem smaku. Gin jest jednym z rodzajów jałowcówki o klarownej konsystencji. Jest także bezbarwny, dlatego drinki z nim stworzone najczęściej przyjmują barwę napojów bazowych.

Pochodzenie ginu

Gin to alkohol, który pochodzi z terenów dawnych Niderlandów, czyli aktualnie Holandii oraz części Belgii. Jednak bardzo dużą popularność zyskał na terenie Anglii. Najczęściej był tam podawany w formie aperitifu, czyli napoju alkoholowego podawanego przed posiłkiem w celu pobudzenia apetytu. W dawnych czasach gin kojarzył się z napojem alkoholowym o niskich parametrach jakościowych, który jest stosunkowo prosty w produkcji. Dlatego przeznaczony był głównie dla klas niższych. Jednak wraz z upływem lat znacząca nabrał wartości. Gin w osiemnastym wieku stał się bardziej renomowanym napojem. Dużą popularnością cieszyła się taka kompozycja napoju jak gin z tonikiem.

Smak ginu

Bombay gin to alkohol, który charakteryzuje się niepowtarzalnymi walorami smakowymi. Przypadają one do gustu wielu osobom, a w szczególności koneserem różnych trunków. Alkohol produkowany jest na bazie zacieru z jagód jałowca pospolitego. Dzięki temu ma on tak wyjątkowy smak, w którym można wyczuć zarówno cierpkość, jak i nieco goryczy. Oprócz tego w ginie można również znaleźć pewne nuty roślinne, które doskonale komponują się z pozostałymi aromatami. Gin Bombay będzie idealnym napojem zarówno dla wprawionych smakoszy, jak i osób początkujących, które dopiero pragną zasmakować wyjątkowości ginu.

Kompozycje z ginem

Gin to rodzaj alkoholu, który można łączyć w bardzo zróżnicowanych kompozycjach. Dzięki temu możliwe jest częściowe złagodzenie cierpkiego oraz gorzkiego smaku tego alkoholu. Jednak gin jest dość często wykorzystywanym składnikiem różnych drinków. Wśród nich największą popularnością cieszy się taka kompozycja jak gin z tonikiem. Oprócz tego gin można również z powodzeniem łączyć ze zróżnicowanymi sokami. Najlepiej sprawdza się w kompozycji z sokiem pomarańczowym lub cytrynowym. Natomiast połączenie ginu wraz z wermutem tworzy martini.

Oferta ginu

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć gin w bardzo zróżnicowanych wariantach, które różnią się między sobą gatunkiem oraz typem. Dlatego klient ma możliwość wyboru alkoholu z niższej, średniej lub wyższej półki. Oczywiście od dokonanego wyboru będzie również zależała cena ginu, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę. Gin sprawdzi się nawet u wybrednych smakoszy alkoholu, dlatego dobrze jest na niego postawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here