Jak polubić czas spędzany z samym sobą?

Wszystkim nam zdarza się czasami, tak po prostu, najzwyczajniej w świecie nudzić. Snujemy się bezczynnie po całym domu lub mieszkaniu – siadamy na chwilę na kanapie i czytamy kilka stron ulubionej książki, ale już po sekundzie rezygnujemy ze swojej aktywności i czekamy na jakieś wydarzenie, które mogłoby przełamać naszą monotonną rutynę. Zazwyczaj okazją do tego są spotkania towarzyskie, jednakże nie zawsze nasi przyjaciele czy koledzy z pracy mają czas na to, by umówić się z nami na kawę czy wizytę w kinie. Musimy dowiedzieć się przede wszystkim, jak pokochać siebie. Jeśli uda nam się to zrobić, nawet chwile spędzane w samotności okażą się bardzo przyjemne.

Doceniajmy czas, który możemy spędzać z dala od innych ludzi. Zamiast marzyć o niesamowitych imprezach czy jakichkolwiek kontaktach towarzyskich, polubmy siebie samych. Stańmy się swoimi najlepszymi kompanami do przeżywania niesamowitych przygód. Jeśli uda nam się ten cel osiągnąć, szybko dostrzeżemy, że ludzie sami zaczynają do nas lgnąć i chcą się z nami spotykać. Najważniejsze jest zaakceptowanie własnych wad. Wszyscy je mamy i nikt z nas nie jest idealny – musimy zdawać sobie z tego sprawę. Oczywiście nad swoimi poważniejszymi mankamentami, które przeszkadzają nam w życiu, możemy cały czas pracować. Jeżeli jesteśmy osobami bardzo wybuchowymi i szybko się denerwujemy, spróbujmy przetestować różne techniki uspokajające. Zacznijmy praktykować jogę lub zapiszmy się na ćwiczenia rozluźniające mięśnie, które wpłyną zauważalnie także na naszą psychikę. Bądźmy najlepszą wersją samych siebie – to prosta droga do pokochania własnej osoby.

Nauczmy się także spędzania czasu w samotności. Cieszmy się na niezaplanowane wieczory, które możemy spędzić w swoim bezpiecznym azylu i zrobić z nimi to, na co tylko mamy ochotę. Nowy film wyszedł właśnie do kina? Nie czekajmy, aż umówimy się na niego ze znajomymi, bo nagle może się okazać, że skończyli go już puszczać. Sami wybierzmy się do rozrywkowej placówki, kupmy sobie pojedynczy bilet, zaopatrzmy się w małe opakowanie popcornu i cieszmy swoje zmysły niesamowitymi doznaniami zapewnianymi przez kino. Urządzajmy też sobie swoje małe wieczory spa. Jeśli tylko dysponujemy kilkoma godzinami wolnego czasu, możemy przygotować sobie wieczór niesamowitych kosmetycznych atrakcji. Nalejmy do wanny gorącą wodę i wrzućmy do niej aromatyczne kule zapachowe lub dolejmy odrobinę ulubionego płynu. Zanurzmy się w cudownej pianie, nałóżmy na włosy i twarz regenerujące maseczki i odprężmy się, zapominając o całym bożym świecie. Znajdźmy też swoje pasje i próbujmy swoich sił w różnorodnych dziedzinach. Zawsze warto mieć jakieś zainteresowania, którym można się oddać w tych wolnych i często nudnych chwilach.

Jak pokochać siebie? Wbrew pozorom droga do osiągnięcia tego celu jest bardzo prosta. Zacznijmy od zaakceptowania swoich wszystkich wad i postarajmy się spędzać jak najwięcej czasu z samym sobą. Odkryjmy swoje prawdziwe „ja” i nie bójmy się pokazać go całemu światu. Bądźmy tacy, jacy jesteśmy naprawdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here