Jak samodzielnie obciąć włosy?

Na pewno już niejednokrotnie po wizycie w salonie fryzjerskim łzy dosłownie same cisnęły ci się do oczu. Najpierw wszystko wyglądało tak jak zawsze – udałeś się do dobrze ci znanej placówki, poprosiłaś o obcięcie końcówek i początkowo byłaś zadowolona z uzyskanych efektów. Z wielką satysfakcją spojrzałaś w lustro i nie mogłaś się na siebie napatrzeć – wyglądałaś świetnie! Po powrocie do domu, gdy już zmyłaś z włosów wszystkie resztki kosmetyków przeznaczonych do ich stylizacji, okazało się jednak, że twoje włosy zostały ścięte niemalże do połowy i wyglądasz okropnie! Mając niemiłe doświadczenie z fryzjerami, wolisz ich teraz unikać, jednakże włosy wymagają regularnego podcinania, dlatego tak czy inaczej musisz je przynajmniej raz na pół roku obciąć. A jak samemu obciąć włosy? Jeśli jesteś gotowa na naukę fryzjerstwa, możesz się za to zabrać zupełnie samodzielnie.

Najpierw przygotuj sobie zestaw najważniejszych narzędzi fryzjerskich. Przyda ci się w szczególności porządny grzebień o rzadko rozłożonych igiełkach, którym z łatwością rozczeszesz świeżo umyte, nawet lekko potargane i pofalowane włosy. Możesz też zaopatrzyć się w specjalną szczotkę z plastikowymi końcówkami. Nie szarpie ona włosów, a delikatnie je wygładza, dzięki czemu tuż po rozczesaniu prezentują się one wspaniale – nawet bez żadnych zabiegów stylizacyjnych. Skoro chcesz jednak obciąć swoje kosmyki, musisz też zainwestować w dobre nożyczki. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na przystrzyganie końcówek zwykłymi nożyczkami do cięcia papieru bądź nożyczkami kuchennymi. Nie są one zbyt ostre, przez co szarpią włosy i doprowadzają do rozdwajania się ich końcówek. Zaopatrz się w profesjonalne narzędzie i sprawdź koniecznie jego ostrze. Jedynie dobre nożyczki nie zrobią twoim włosom krzywdy i nie zniszczą ich w żadnym miejscu.

Przechodząc do odpowiedzi na główne pytanie – jak samemu obciąć włosy – istnieje wiele technik możliwych do samodzielnego zastosowania. Teoretycznie mogłabyś po prostu umyć kosmyki, rozczesać je i wziąć do ręki nożyczki, a następnie spróbować podciąć włosy jak najbardziej równo, jednakże sama dobrze wiesz, że jak zazwyczaj kończą się takie próby. Lepiej więc zastosuj jeden z ciekawych trików pozwalający na w miarę równe obcięcie kosmyków. Gdy będą zwilżone, tuż po kąpieli, zwiąż je dosyć ciasno na samym czubku głowy. Zrób sobie mocnego kucyka tuż przy samym czole i wystające z niego włosy rozczesz do przodu tak, by opadały one na twoją twarz. Weź do ręki nożyczki i przytnij kucyk na odpowiadającą ci długość. Nie przesadzaj z ilością obcinanych włosów – zawsze możesz ten krok powtórzyć jeszcze raz, jeśli nie będziesz zadowolona z końcowego efektu. Jeżeli nie do końca rozumiesz tę metodę, znajdź w Internecie filmiki instruktażowe, które pokażą ci, jak ją zastosować. Postępując zgodnie z nimi, na pewno uzyskasz fantastyczny efekt!

Samodzielne obcinanie włosów wbrew pozorom może dać naprawdę świetne rezultaty. Wystarczy odpowiednio do niego podejść i przede wszystkim posłużyć się profesjonalnymi i ostrymi nożyczkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here