Jak schudnąć na twarzy?

Spoglądasz w lustro i w żadnym wypadku nie jesteś zadowolony z tego, co w nim widzisz. Przede wszystkim nie podoba ci się twoja twarz – wygląda na mocno opuchniętą i po prostu grubą. Stosujesz różnego rodzaju kosmetyki do makijażu i z pomocą bronzera starasz się podkreślać swoje kości policzkowe i zarysowywać mocniejsze kontury twarzy, jednakże nawet te triki nie dają ci żadnych spektakularnych efektów. Jak schudnąć na twarzy raz a skutecznie? Czy da się to w ogóle zrobić?

Skoro twoja twarz jest opuchnięta i według ciebie zbyt pulchna, najprawdopodobniej zmagasz się po prostu z problemem nadwagi lub otyłości. Zauważ, że u osób szczupłych ten problem raczej nie występuje. Oczywiście możesz znać jakąś koleżankę, która chwali się niesamowicie zgrabną figurą, a mimo tego na twarzy jest okrąglutka jak pączek, jednak są to skrajne wyjątki, do których zapewne nie należysz. Zamiast więc rozpaczać nad swoją pulchną twarzą, zabierz się porządnie za odchudzanie. Ułóż swoją nową dietę i koniecznie się jej trzymaj. Postanów sobie, że przez najbliższe dwa miesiące nie weźmiesz do ust niczego słodkiego i nie spożyjesz ani grama alkoholu. Z czasem zaczniesz ponownie wprowadzać do swojego jadłospisu zakazane teraz potrawy, ale zrobisz to dopiero w momencie, gdy twoja waga się unormuje i nauczysz się dokonywać mądrych wyborów żywieniowych. Staraj się jeść lekko, różnorodnie i zdrowo. Zamiast ugotować biały ryż, sięgnij po ten brązowy, a ziemniaki zastąp od czasu do czasu pełnowartościową kaszą. Zrezygnuj z jedzenia bardzo tłustych mięs i unikaj wieprzowiny na rzecz chudej piersi z kurczaka bądź indyka. Wprowadź też nowe kolory do swojej diety i zawsze uzupełniaj talerze ogromną porcją warzyw bądź owoców. Przekonaj się, że dieta nie musi być wcale niesmaczna czy monotonna.

Jeżeli jednak twoja waga jest w normie, a mimo tego widzisz w lustrze, iż twoja twarz kompletnie nie pasuje do szczupłej figury, być może po prostu taka jest twoja uroda. Najlepszym rozwiązaniem z tej sytuacji będzie zaakceptowanie samej siebie. Nie próbuj na siłę się zmieniać. Nie myśl o skorzystaniu z usług gabinetów medycyny estetycznej, w których z pomocą pewnych bardzo specjalistycznych zabiegów w teorii mogłabyś zmienić rysy swojej twarzy, ale ryzykowałabyś tutaj wystąpieniem poważnych i nieprzyjemnych skutków ubocznych. Zamiast więc bawić się w szukanie tych niesamowitych metod wyszczuplających twarz, spróbuj pokochać samą siebie. Być może też opuchlizna występująca na ciele wynika ze stosowania niewłaściwej diety. Nawet szczupłe osoby często wbrew pozorom nie odżywiają się zbyt dobrze. W ich dietach występuje ogromna ilość soli, która prowadzi do odkładania się wody podskórnej i tworzenia się nieestetycznych opuchlizn. Staraj się jeść zdrowo i wartościowo, nawet jeśli jesteś w pełni zadowolona ze swojej aktualnej wagi. Unikaj soli i ogranicz ją do minimum, rezygnując ze spożywania chrupek czy chipsów. Pierwsze efekty nowego stylu życia powinnaś zauważyć bardzo szybko. Przejawią się one nie tylko na twojej twarzy, ale i w twoim samopoczuciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here