Klinika in vitro – jak wybrać dobrą klinikę do zapłodnienia pozaustrojowego

Szacuje się, że aż 15 proc. par ma trudności z doczekaniem się potomka. Niepłodność można jednak leczyć. Wtedy, gdy inne metody nie pomagają, para może zdecydować się na skorzystanie z zapłodnienia in vitro. Jak wybrać dobrą klinikę, w której można wykonać tę procedurę?

In vitro – metoda leczenia niepłodności

Niepłodność może mieć różne przyczyny – od niedrożności jajników czy endometriozy, poprzez zaburzenia hormonalne, a skończywszy na niskiej jakości nasienia mężczyzny. Gdy inne metody wspomagania rozrodu nie pomagają, rozwiązaniem może być in vitro klinika prowadząca takie zabiegi może zapewnić wówczas kompleksową pomoc.

Leczenie niepłodności metodą in vitro, czyli w skrócie IVF, polega na stymulacji hormonalnej kobiety, pobraniu od niej komórki jajowej, a następnie przeprowadzeniu zapłodnienia pozaustrojowego w warunkach laboratoryjnych. Potem zapłodniona komórka umieszczana jest w macicy kobiety.

Gdzie można skorzystać z procedury in vitro?

Dla par zainteresowanych in vitro klinika zajmująca się tą procedurą może zaoferować kompleksową obsługę. Można skorzystać z niej jednak tylko prywatnie, chociaż możliwe jest dofinansowanie in vitro.

Dzisiaj wiele miast posiada kliniki prowadzące in vitro katowice to tylko jedno z nich. Czym jednak powinna cechować się dobra klinika in vitro?

Jak wybrać dobrą klinikę in vitro?

O powodzeniu procedury in vitro decyduje szeroka gama czynników. Wśród nich znajduje się również profesjonalizm kliniki in vitro wykonującej zabieg.

Gdy para planuje in vitro klinika powinna zapewnić jej przede wszystkim kompleksową i fachową obsługę – od momentu pierwszej wizyty konsultacyjnej, poprzez diagnostykę, a skończywszy na samym zapłodnieniu pozaustrojowym przeprowadzonym na nowoczesnym sprzęcie.

Cechy dobrej kliniki in vitro:

– wieloletnie doświadczenie w branży
– wysoki odsetek ciąż u pacjentek po pierwszej procedurze in vitro
– kompleksowa obsługa – możliwość wykonania potrzebnych badań na miejscu
– stosowanie międzynarodowych standardów leczenia
– pozytywne opinie od pacjentów – można znaleźć je on-line

Podsumowując, dla wielu par jedynym skutecznym sposobem na posiadanie dziecka jest zapłodnienie in vitro Katowice to tylko jedno z wielu miast na mapie Polski, gdzie można z niego skorzystać! Warto więc zapoznać się z dostępnymi na ten temat materiałami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here