Kolorowa garderoba- co do czego pasuje

Na pewno każda kobieta marzy o tym, aby pewnego dnia stanąć rano przed swoją szafą i wiedzieć dokładnie w co się ubrać. Chciałybyśmy, aby wszystkie nasze ubrania pasowały do siebie kolorystycznie, a także swoim krojem i fasonem. Niestety zbudowanie idealnej garderoby nie jest proste i zajmuje często wiele lat, w czasie których poznajemy siebie, swoje upodobania i swoje ciało. Jest natomiast kilka cech stałych idealnej garderoby, o których należy pamiętać przy tworzeniu własnej. Jeśli będziemy się stosować do kilku reguł możemy być pewne, że coraz więcej ubrań będzie do siebie pasowało, a my w każdym zestawie będziemy wyglądały ładnie.
Stworzenie tak zwanej kapsułowej szafy wiąże się z tym, że musimy wyrzec się starych nawyków, a podporządkować nowym. Dlatego najprościej zacząć od wyboru kilku kolorów, których będziemy się trzymały każdorazowo wychodząc na zakupy.
Czasem zastanawiamy się jaki kolor pasuje do szarego, do czerwonego lub niebieskiego. Niestety wielokolorowe ubrania trudno jest z czymś zestawić, dlatego starajmy się kupować ubrania jednolite, balansując w bazie zaledwie kilku odcieni. Sprawdzone kolory to oczywiście czarny i biały, do tego beżowy i szary. Można dodać jeszcze granat i postanowić sobie, że od dziś kupuję tylko ubrania w powyższych pięciu kolorach. Bazując na tym możemy być pewni, że kiedy w naszej szafie przybędzie ubrań, wszystkie będą do siebie pasowały, bo będą w gamie zaledwie pięciu kolorów, które można dowolnie ze sobą łączyć. Jaki kolor pasuje do szarego? Oczywiście zarówno czarny, jak i biały, można go także przełamać beżem czy podbić odrobiną granatu. Szara sukienka założona pod czarną marynarkę sprawi, że będziemy wyglądać elegancko i klasycznie. Czarny garnitur przykryty beżowym płaszczem w chłodne dni podkreśli nasze wyczucie stylu i smaku. Na pewno będziemy prezentowały się w nim jak gwiazda filmowa z Hollywood.
Jeśli chodzi o konkretne elementy garderoby na początek zdecydujmy się na klasykę. Kupmy elegancki kobiecy garnitur, biurową sukienkę, spodnie w kant, kilka eleganckich koszul, spódnicę przed kolano oraz małą czarną. Do tego parę wysokich czarnych szpilek i o połowę niższych beżowych szpilek. Płaskie baletki także powinny znaleźć się w naszej szafie. Do tego eleganckie czarne okulary przeciwsłoneczne, wełniany szal, skórzane rękawiczki i dobrej jakości skórzana torebka. I gotowe- nasza idealna garderoba jest już gotowa. Dzięki zastosowaniu zaledwie kilku barw wszystko w niej będzie idealnie do siebie pasowało, a my wreszcie nie będziemy miały problemów ze znalezieniem ubrania na początku dnia.
Jeśli do końca nie wiemy jak zestawiać ze sobą poszczególne elementy garderoby powinnyśmy udać się po pomoc do stylistki. Ona zobaczywszy naszą figurę i stan naszej szafy podpowie nam w co jeszcze musimy zainwestować i w czym będziemy najlepiej wyglądały. Warto poradzić się eksperta, zwłaszcza jeśli zaczynamy dopiero naszą przygodę z modą i nie chcemy popełniać wciąż tych samych błędów. Choć może się wydawać to śmieszne poruszanie się w świecie mody wcale nie jest proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here