Liposukcja a lipoliza

Liposukcja i lipoliza to dwa bardzo popularne zabiegi chirurgiczne, które mają za zadanie pozbyć się tkanki z tłuszczowej z organizmu. Każda z tych wyżej wymienionych metod jest bardzo skuteczna, bezinwazyjna i nie wymaga ani hospitalizacji ani specjalnego przygotowania. Czym się jednak różnią? Co warto o nich wiedzieć? Gdzie wykonać tego typu zabiegi? Zapraszam poniżej.

1. Liposukcja Katowice

Liposukcja laserowa Katowice to zabieg, dzięki któremu laser niszczy tkankę tłuszczową w konkretnych partiach ciała. Polega to na tym, iż chirurg, który wykonuje zabieg – zaczyna od zrobienia niewielkiego nacięcia, przez które wprowadza się światłowody do obszaru najbardziej wyplenionego tkanką tłuszczową. W tym momencie, wprowadzony laser emituje promieniowanie, które podgrzewa komórki tłuszczowe, doprowadzając je do rozerwania. Zamieniają się one w pływ, który jest odessany. Dlatego też potocznie wiele osób liposukcje określa zabiegiem „odsysania tłuszczu”. Liposukcja katowice to jeden z tych zabiegów, które uszczęśliwiają szybko kobiety w każdym wieku.

2. Lipoliza iniekcyjna Katowice

Lipoliza iniekcyjna Katowice, podobnie jak liposukcja laserowa Katowice ma za zadanie walczyć z tłuszczem, pozostawiając szczupłą sylwetkę. Różnica między zabiegami polega jednak na tym, iż lipoliza przy pomocy specjalnego środka, który wstrzykuje się pod skórę – rozpuszcza tkankę tłuszczową. Może ten zabieg sprawdzić się na wiele partii ciała takich jak: uda, pośladki, brzuch, ramiona czy nawet podbródek lub twarz.

Ważną informacją dla każdego, kto planuje poddać się któremuś z powyżej opisanych zabiegów jest to, iż zabiegi te nie są zabiegami odchudzającymi. Ich rolą jest wymodelowanie sylwetki, zmniejszenie tkanki tłuszczowej w różnych partiach. Korzystając z tego typu rozwiązań, nadal jednak trzeba pamiętać o prawidłowym i zdrowym odżywianiu oraz o ruchu fizycznym. Ponadto, każdy z tych zabiegów wykonywany w gabinetach prywatnych jest dość kosztownym przedsięwzięciem. Zabieg liposukcji w zależności od konkretnej partii ciała może kosztować od około 8 00 do nawet 8 000 zł. Lipoliza iniekcyjna to trochę tańszy zabieg, gdzie ceny zaczynają się od 300 do 2000 zł (w zależności od fragmentu ciała).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here