Wgranie skina do minecraft

Chcielibyście wiedzieć jak wgrać skina do minecraft? Lepiej nie mogliście trafić! To bardzo proste, posłuchajcie!
Krok pierwszy to znalezienie w sieci nowego skina. Zazwyczaj wystarczy wpisać w wyszukiwarkę google frazę „skin minecraft” i powinno wyświetlić się Wam mnóstwo stron z różnymi skinami do pobrania. Oczywiście jeśli szukacie jakiegoś konkretnego skina to w wyszukiwarce google wpisujecie dodatkowo nazwę swojego skina np. „batman skin minecraft” i wyszukiwarka powinna znaleźć dla Was to czego szukacie. Będą już na jakiejś witrynie, w której znaleźliście skina, którego poszukiwaliście należy go po prostu pobrać. Do wykonania tej czynności wystarczy zazwyczaj kliknąć w „Pobierz” lub „Download”, które jest przypisane do danego skina. Plik z nowym skinem powinien pobrać się Wam do folderu „pobrane” lub tam gdzie macie docelowo ustawione miejsce dla pobranych plików.
Jeżeli macie już plik z Waszym nowym skinem, to możemy przejść do kroku drugiego. W pierwszej kolejności należy zmienić nazwę pliku z nowym skinem na „char” poprzez kliknięcie w plik prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji „Zmień nazwę”. Następnie trzeba uruchomić grę minecraft i wejść w opcję „Mods and Texture Packs”, a potem kliknąć w „Open texture pack folder” po czym zamykamy całkowicie grę minecraft.
Powinien wyświetlić się Wam nowy folder, w którym należy wejść w ścieżkę „.minecraft”. Po kliknięciu, powinniście uruchomić folder „bin”, a będąc w nim kliknąć prawym przyciskiem myszy w plik „minecraft” i wybrać opcję „Otwórz za pomocą” – po czym klikamy w program do otwierania zZipowanych plików np. WinRaR. Zanim jednak otworzycie plik o nazwie „minecraft” można w razie co utworzyć jego kopię. Różnie bywa w trakcie takich procesów, więc jeżeli chcemy, żeby w razie niepowodzenia Wasza gra nadal działała lepiej jest stworzyć sobie kopię tego pliku, żeby później ewentualnie do niego wrócić. Kopię tworzymy poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy w plik „miniecraft” i wybranie opcji „Kopiuj”, a następnie wklejenie go w tym samym lub innym folderze podpisując go jako „kopia”
Powinno otworzyć się Wam nowe okno (jeżeli macie zainstalowany program WinRaR, to otworzy się Wam okno z WinRara), gdzie szukamy folderu o nazwie „mob” i wchodzimy w niego. Teraz wyświetla się Wam zapewne cała plejada różnych plików „png”, są to różne elementy, które widzimy podczas samej gry np. zwierzęta. Waszym zadaniem jest przenieść nowego skina poprzez najechanie na niego i kliknięcie w lewy przycisk myszy, przytrzymanie go, a następnie przeciągnąć myszą do tego pliku i zamiana pliku „char” na Wasz nowy „char”. Zamykamy wszystko i gotowe! Po wykonaniu tych czynności pozostaje Wam tylko uruchomić minecrafta i cieszyć się grą z nowym skinem! Postępując krok po kroku według opisanych wyżej wskazówek z pewnością uda się Wam szybko, sprawnie i bez problemu wgrać swojego wymarzonego skina. Po ponownym uruchomieniu gry, skin powinien załadować się Wam automatycznie i nie musicie wykonywać już żadnych innych czynności w ustawieniach samej gry. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here