Wyjeżdżasz do pracy do UK

Wyjazd do pracy do Wielkiej Brytanii nadal jest jednym popularnym rozwiązaniem wśród osób, które chciałyby uzyskać atrakcyjny zarobek. Rozłąka z ojczyzną nie musi być jednak bardzo dotkliwa. W UK można oglądać nawet polską telewizję!

Praca tymczasowa i stała w Wielkiej Brytanii jest popularna już od wielu lat. Obecnie, ze względu na dużą Polonię mieszkającą na Wyspach, działa tam również wiele polskich biznesów. Wśród nich znajdują się firmy zajmujące się dostawą telewizji satelitarnej, internetu oraz innych usług – z obsługą w języku polskim.

Polska telewizją dostępna także za granicą

Wiele osób wyjeżdżających do pracy za granicę obawia się, że nie będzie miało możliwości oglądania polskiej telewizji. Przyzwyczajeni do ulubionych seriali, programów, spotkań sportowych nie muszą jednak bać się, że nagle nie będą mogli zobaczyć ich na ekranie telewizora.

Polska telewizja dostępna jest za granicą w kilku różnych wariantach, dlatego można wybrać dla siebie, taki, który będzie najwygodniejszy. Jak dostępna jest polska telewizja w UK? Warto sprawdzić wszystkie dostępne opcje.

Jak oglądać polską telewizję w UK?

Aby oglądać polską telewizję za granicą, można skorzystać z poniższych opcji:

  • Telewizja VOD – firmy, seriale i inne programy dostępne jako Video-on-Demand, czyli na życzenie przez internet, dostępne są darmowe materiały, ale za wiele z nich należy zapłacić.
  • Serwisy streamujące – strony internetowe zajmujące się przekazywaniem na żywo obrazu z telewizji, wybrane z nich wymagają wykupienia specjalnego abonamentu, by uzyskać dostęp do najszerszej gamy programów w wysokiej jakości.
  • Telewizja satelitarna – to opcja dostępna między innymi w Wielkiej Brytanii, która polega na zamontowaniu anteny telewizji satelitarnej i podłączeniu dekodera.

Dwie pierwsze propozycje, czyli telewizja VOD oraz serwisy streamujące wymagają dostępu do internetu. Jako że przesył materiałów wymaga wtedy sporej ilości danych, należy pamiętać o tym, że ich zakupienie jest dodatkowym kosztem. Ważne jest też szybkie łącze internetowe, aby oglądać telewizję bez przeskakiwania.

Aby uzyskać dostęp do najszerszej gamy programów w wysokiej jakości, warto zdecydować się na telewizję satelitarną. W tym przypadku polska telewizja w UK wymaga wykonania montażu odpowiedniego wyposażenia – anteny i dekodera. Należy wtedy uzyskać zgodę od właściciela nieruchomości – landlorda.

Jak zamontować polską telewizję satelitarną w Wielkiej Brytanii?

Montaż polskiej TV satelitarnej za granicą nie jest skomplikowany. W tym przypadku najlepiej skontaktować się z firmą, która świadczy tego typu usługi na miejscu. Firmy te oferują swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje dostarczenie wyposażenia oraz jego montaż.

Umowę można podpisać standardowo, czyli wybrać abonament, ale można także zdecydować się na jeszcze jedną opcję, czyli na telewizję na kartę. W tym przypadku nie trzeba płacić systematycznego abonamentu – zamiast niego doładowuje się kartę. Do wyboru są różne warianty ofert, dlatego można dopasować je specjalnie do swoich potrzeb pod względem dostępnych programów.

Podsumowanie

Oglądanie polskiej telewizji za granicą nie jest skomplikowane. Można zrobić to przez internet, ale także przez satelitę. Druga opcja jest bardzo popularna wśród osób przeprowadzających się do UK na stałe. Można wówczas uzyskać dostęp do takich samych programów telewizyjnych jak w Polsce – bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Aby zamontować polską TV w UK, najlepiej skontaktować się z dobrą firmą, która świadczy takie usługi na miejscu. Można otrzymać wtedy pełną obsługę wraz z montażem oraz z serwisem urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here