Zabawy z modą

Każdemu człowiekowi zależy na swojej własnej dobrej prezencji. Ludzie starają się o nią dbać i w tym celu nieraz są w stanie wydawać gigantyczne kwoty pieniędzy na nowe ubrania, dodatki czy buty. Próbują tworzyć z nich zachwycające stylizacje, jednakże nie zawsze efekty tych działań są pomyślne. Nie każdy wie bowiem, jaki kolor pasuje do zielonego czy z czym powinno się zestawiać obcisłe spódnice bądź dopasowane do ciała sukienki. Zasad dotyczących ubioru można się jednak nauczyć i opanować je w dosłownie stu procentach. Dzięki nim każdy zdoła samodzielnie zadbać o swój wygląd i ostatecznie będzie z niego w pełni zadowolony.

Bardzo częstym błędem, popełnianym przez osoby zbyt mocno skupiające się na swoim zewnętrznym wyglądzie, jest przesadne przejmowanie się właśnie tymi ustalonymi normami. Biała bluzka powinna być połączona z czarnym dołem, a wysokie obcasy pasują wyłącznie do spodni i sukienek – każdy kiedyś mógł o tym usłyszeć. Nie da się jednak zawsze i wszędzie trzymać takich zasad, zwłaszcza że nie pozwalają one człowiekowi na odkrycie jego własnego stylu. Czasem lepiej sobie odpuścić i ubrać się w rzeczy nawet kompletnie do siebie niepasujące, aby stworzyć nowoczesną i kreatywną stylizację, która na pewno nie pozostanie niezauważona. Modą należy się bawić. Nie jest powiedziane, że zielony kolor pasuje wyłącznie do bieli czy czerni – nawet zestawiony z intensywnym fioletem może stworzyć ciekawy duet. A jak tą wiedzę wykorzystać w praktyce? Jak rzeczywiście zacząć bawić się modą?

Oczywiście zawsze warto się czymś zainspirować, a dziś tych inspiracji zdecydowanie nie brakuje. Wiele osób zaznajomionych ze światem mody prowadzi już swoje własne blogi internetowe, na których niemalże codziennie zamieszczane są zdjęcia różnorodnych stylizacji. Tuż pod nich znajdują się ich opisy – Internauta dowiaduje się z nich, z jakich sklepów pochodzą poszczególne elementy garderoby. Jeżeli buty założone przez modelkę przypadną mu nader wszystko do gustu, od razu może udać się do sprzedającego je butiku i zdobyć coś identycznego lub przynajmniej podobnego. Warto także nie ograniczać się wyłącznie do robienia zakupów w najpopularniejszych galeriach handlowych. Prawdziwe perełki zazwyczaj znajdowane są w zupełnie innych miejscach – mało znanych sklepach odzieżowych, marketach internetowych czy chociażby lumpeksach. Czasem też wystarczy przejrzeć dokładnie swoją własną garderobę, aby odszukać w niej przynajmniej kilka wartościowych ubrań, o których zdążyło się już zapomnieć. Kilka drobnych przeróbek sprawi, że zaczną się one prezentować jak zupełnie nowe artykuły.

Moda jest właśnie od tego, aby się nią bawić. Perfekcyjne stylizacje być może sprawdzają się w biurach i korporacjach i idealnie nadadzą się na rozmowę kwalifikacyjną czy prezentację w szkole, ale na co dzień będą wyglądać nudno i smutno. Warto je urozmaicać i zmieniać ich idealny charakter, dodając do nich kolorowe dodatki czy bardziej oryginalne elementy. Własny styl trzeba odkryć i każdy może to zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here