Żyrandole kryształowe jako nowoczesne lampy do salonu z elementami klasyki? – Sprawdzamy!

0
692

Zwykle na wspomnienie żyrandolu kryształowego na myśl przychodzą nam pałace, duże salony, jadalnie i wystawne kolacje. Jednak dzisiaj dostępne są jako połączenie klasyki i niepowtarzalnego designu w duchu nowoczesności. Osobom, które lubią czuć się wyjątkowo i cenią sobie klasykę z pewnością żyrandole kryształowe przypadną do gustu. Jest to duża grupa lamp, wśród których można znaleźć szykowny żyrandol do mieszkania każdej wielkości. W zależności od wymiarów pomieszczenia, żeby dobrze oświetlić przestrzeń, dobieramy lampę kilku- punktową. Żyrandol kryształowy nie musi być ogromny, by zapewnić wystarczającą ilość oświetlenia.

Żyrandole kryształowe z abażurami

Abażury mają wiele zalet – tłumią zbyt jasne światło żarówek (jeśli takie wybierzemy), wyglądają elegancko i są wymienne (za jakiś czas możemy wymienić same abażury). Jeśli szukamy klasyki w nowoczesnym wydaniu, to właśnie żyrandol kryształowy z abażurami będzie idealnym rozwiązaniem. Aranżacja z abażurami i elementami dekoracyjnymi z kryształków rozjaśni wnętrze w stylu klasycznym. Może stać się elementem, który wprowadzi odrobinę szyku i blasku.

Żyrandole świecznikowe

Pośród klasycznie wyglądających żyrandoli świecznikowych znajdziemy również takie, które zdobione są dodatkowo wiszącymi ozdobami, łańcuszkami i kryształkami. To zestawienie powoduje, że lampa wygląda szykowanie i z klasą. Niektóre będą idealnie dopełniać wnętrza w stylu glamour. Jeśli chcemy by efekt był bardziej klasyczny, możemy zdecydować się na żyrandol świecznikowy z mniejszą ilością dodatków ozdobnych. Wszystko oczywiście zależy od nas i wnętrza, które przyozdabiamy.

Pozostałe lampy wiszące kryształowe do salonu i jadalni

Lampy sufitowe wiszące to chyba najchętniej wybierany typ oświetlenia do salonu i jadalni. Warto poświęcić trochę uwagi przed zakupem, gdyż dobrze dobrana do aranżacji wnętrza lampa będzie stanowić kluczowy element dekoracyjny. Do salonu, który zazwyczaj jest największym pomieszczeniem w mieszkaniu, zwykle najrozsądniej wybrać lampę kilku- punktową, żeby nie było za ciemno. Oczywiście kolejnym krokiem jest odpowiednie dopasowanie żarówek (ich mocy oraz rodzaju światła). Lampy wiszące kryształowe to połączenie klasycznej elegancji z funkcjonalnością (wielopunktowe i w wielu rozmiarach) oraz nowoczesności i klasycznej elegancji w jednym ! Kryształowe lampy wiszące są nieodłącznym elementem aranżacji w stylu glamour.

Kryształowy klosz

Lampa w formie klosza z kryształowymi ozdobami to najmniej klasyczne rozwiązanie pośród wyżej wymienionych. Ustawiane pionowo wzdłuż kryształowe (lub metalowe) sztabki, kryształowe łezki i łańcuszki tworzą czasem kilka pięter (czasem istnieje możliwość skrócenia i samodzielnego wypięcia znajdujących się najniżej elementów). By wystrój był spójny elementy metalowe warto dobrać do dodatków, jakie posiadamy w mieszkaniu, (np. w kolorze złotym lub srebrnym).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here