umiejętność mówienia po angielsku

Jeśli nie znamy nikogo zza granicy, niełatwo jest zacząć mówić płynnie po angielsku. Najtrudniejsze wydaje się przełamanie pierwszego wstydu: później idzie już płynnie! Jak „zmusić” się do wykorzystywania tego języka na co dzień?

Najpierw należy słuchać języka, aby się go nauczyć

Osłuchanie się z językiem jest kluczowe do tego, aby czuć się pewnie w trakcie korzystania z niego. Dlatego warto poznawać treści po angielsku. Oglądanie filmów, seriali czy vlogów może być świetnym sposobem na codzienne praktykowanie języka. Ponadto dzięki temu łatwiej da się zapamiętać chwytliwe zdania czy często wykorzystywane frazy. To też prosty sposób, aby poznawać angielski online bez wychodzenia z domu. Warto zacząć od oglądania treści z polskimi napisami lub też od powtórzenia sobie ulubionych filmów.

Podobnie działa granie w gry komputerowe w języku angielskim. To często wymaga jednak już lepszej znajomości języka. Wyjątkiem mogą być te produkcje, które nie bazują na fabule, np. gry strategiczne. W ich przypadku można dokonać zmiany języka od razu lub zaraz po zrozumieniu podstaw rozgrywki.

Nie wolno bać się mówić po angielsku

Nie trzeba mówić perfekcyjnie, aby się komunikować. Jakakolwiek znajomość języka może pomóc w zrozumieniu drugiego człowieka. Dlatego dobrze jest ćwiczyć w sobie brak lęku związanego z używaniem go. Błąd nie jest tak istotny, gdy druga osoba zrozumiała nasz przekaz. Z tego powodu dobrze jest wprowadzić angielski do codziennego słownika. Można zacząć mówić w nim do zwierząt albo umówić się z kimś bliskim na np. godzinę dziennie mówienia tylko po angielsku. Początek może być peszący, ale po początkowym przełamaniu się nauka mówienia będzie dużo łatwiejsza.

Aby się przełamać, jeśli jest taka możliwość warto także wyjechać za granicę na samodzielnie zorganizowaną wycieczkę. To zmusza do wykorzystywania języka mimo barier, a tym samym pozwala na bardzo szybką poprawę umiejętności. Na dodatek to przecież także nowe znajomości! Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Sprawdź na Lincoln!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here