jak zatroszczyć się o stopy zimą?

Skóra stóp potrzebuje naszego zainteresowania przez cały rok, bez względu na to jaka pora roku panuję. Wystarczy kilka chwil każdego dnia, a nasze stopy będą gładkie, miękkie i nawilżone.

Sezon zimowy jest niezwykle ciężkim okresem dla stóp. Chcąc uchronić je przed zimnem zakładamy grube skarpety i ciepłe buty. Stopy są wtedy pozbawione dostępu świeżego powietrza, wtedy nadmiernie się też pocą. Jak sprawić, by stopy były w jak najlepszej kondycji zima?

Regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka

Zimową porą nasze stopy są na zmianę raz przegrzewane, raz zmarźnięte. W wyniku tego skóra na naszej podeszwie staje się grubsza. Aby pozbyć się takiego stanu, powinniśmy regularnie usuwać zrogowaciały naskórek. Można oddać się w ręce specjalisty i odwiedzić gabinet podologiczny, ale można też wykonać taki zabieg w domu, za pomocą tarki do stóp. Efekt oczywiście będzie słabszy.

Powszechnie popełnianym błędem jest nadgorliwość, większość osób myśli, że jak częściej i mocniej będzie ścierać naskórek na stopach, to będą one piękne i gładkie. Wcale tak jest, przez takie zabiegi zwykle dochodzi do nadmiernego rogowacenia, skóra broni się w taki sposób i narasta w szybszy sposób. Najbardziej optymalne jest wykonywanie różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych na stopach raz na 4 tygodnie, nie częściej.

Przeczytaj też: http://www.zieloni2004.pl/jak-nalezy-dbac-o-piersi-kilka-przydatnych-porad/

Pielęgnacja suchej skóry

Jeżeli zaobserwowaliście na swoich stopach, że skóra stała się nadmiernie przesuszona, aby temu zaradzić należy aplikować nawilżający i odżywczy krem do stóp, najlepiej 2 razy dziennie. Ważne, żeby był to produkt przeznaczony do tej partii ciała, zwykły balsam do ciała nie wystarczy.

Sposób na pękające pięty

Jeżeli na naszych piętach pojawiły się pęknięcia, należy udać się do gabinetu podologicznego, gdzie zostanie wykonany specjalny zabieg. Polegający na usunięciu zrogowaciałego naskórka, zostaną również opracowane krawędzie pęknięć i wygładzony naskórek. Po takim zabiegu bardzo ważna jest intensywna pielęgnacja, obowiązkowo należy nakładać krem nawilżający, lub maść z witaminą A, w celu regeneracji naskórka.

Źródło: https://todopieropoczatek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here