Botoks

Zabiegi medycyny i kosmetyki estetycznej w ostatnich czasach zdobywają coraz większą popularność. Społeczeństwo z jeszcze większym zaangażowaniem dba o własny wygląd i zdrowie, wykorzystując nowoczesne technologie i metody medyczne. Jednym z popularnych działań stosowanych zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn jest zabieg botoksem. Czym on jest? W jakim celu jest wykorzystywany? Jakie widoczne efekty zabiegu można wyróżnić? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju terapii?

Co to jest botoks?

Jest to substancja, której inna nazwą jest jad kiełbasiany. Toksyna botulinowa – bo tak też można ja określić – to elementy produkowane przez bakterie beztlenowe. Botoks to substancja, która może być silnie trująca, jednak podawana w odpowiedni sposób, w odpowiedniej ilości przy użyciu nowoczesnych technik nie stanowi zagrożenia dla ludzkiego organizmu. Dzięki botulinie możliwa jest poprawa wyglądu, wygładzenie skóry, pozbycie się oznak mijającego czasu. W niektórych przypadkach jest ona również wykorzystywana w celach leczniczych.

Kiedy warto zastosować botoks?

W celach korekty wyglądu warto użyć tego rodzaju substancji w sytuacjach gdy występują:

– nieprawidłowe napięcie mięśniowe,
– nadmierne zmarszczki i bruzdy,
– tzw. kurze łapki,
– nadpotliwość stop i dłoni,
– starzejąca się skóra,
– powstała chęć zmiany wyglądu – np. powiększenia ust,
– powszechny problem związany ze zgrzytaniem zębów,
– wiele innych.

Jak widać zabieg botoksem może być wykorzystywany zarówno w celach estetycznych, ale jest również niezastąpionym elementem leczniczym niektórych chorób i zaburzeń. Dzięki niemu możliwe jest wizualne odmłodzenie skóra, a także zahamowanie rozwoju poszczególnych dolegliwości. Substancja ta umożliwia również powiększanie pewnych części ciała, dzięki czumu pacjenci czują się jeszcze bardziej atrakcyjni i pewni siebie.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Pomimo, iż substancja może być szkodliwa dla ludzkiego organizmu, jest ona bardzo często wykorzystywana w kosmetyce estetycznej. Sam zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga działań chirurgicznych. Odpowiednie użycie botoksu zapewni prawidłowe jego wchłonięcie, a co za tym idzie – bezpieczną tolerancję przez tkanki człowieka.

Przed wykonaniem terapii z użyciem toksyny botulinowej należy zapoznać się z wszelkimi zasadami postępowania oraz ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Warunkiem wykonania działań jest również wizyta kontrolna u lekarza, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania do wstrzyknięcia substancji. Wśród czynników, które uniemożliwią wykonanie działań są:

– ciąża i okres karmienia piersią,
– grypa, przeziębienia i inne zaburzenia wirusowe,
– stosowanie antybiotyków i niektórych innych medykamentów,
– niewydolność serca, nerek,
– miejscowe choroby skóry,
– wiele innych.

Przed wykonaniem wszelkich czynności z użyciem jady kiełbasianego warto poznać szczegółowy przebieg zabiegu, a także przeanalizować wszelkie informacje związane z samą substancją oraz zachowaniem po zabiegu. Pełen zakres informacji przedstawia witryna wrosinski.pl/co-to-jest-botoks/ dzięki, której w jeszcze bardziej prosty sposób dokonasz wyboru zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here