Profesjonalne kluby do gry w squasha – co warto o nich wiedzieć?

0
118223

Gra w squasha zyskuje na popularności także w naszym kraju, a miejsca gdzie można w nią zagrać rosną jak grzyby po deszczu. Można zagrać w squasha w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku czy Warszawie, ale także w mniejszych miastach. Coraz więcej klubów i ośrodków sportu oferuje sale do gry w squasha, a także lekcje gry czy wypożyczenie sprzętu. To dobry sposób żeby zacząć grać – wykupienie lekcji squasha, wypożyczenie sprzętu i spędzenie godziny z trenerem na indywidualnych lub grupowych zajęciach dla początkujących. Jednak jeśli pragniesz regularnie trenować squasha powinieneś nie tylko kupić własny sprzęt, ale również rozważyć zapisanie się do klubu. Dlaczego? Jak wybrać klub? Co trzeba wiedzieć o profesjonalnych klubach do gry w squasha zanim się do jednego z nich przystąpi? Oto nasze wskazówki.

Zwróć uwagę na infrastrukturę

Najważniejsze, z czego będziesz w klubie korzystał, to boiska. Zorientuj się, jaka firma je wykonała i według jakich standardów. Zwróć szczególną uwagę na podłogę i jej pokrycie – nowoczesne amortyzujące podłogi zapewniają komfort gry dużo większy niż standardowe podłogi z tworzyw sztucznych, a jednocześnie znacząco zmniejszają ryzyko kontuzji. To ważne, gdyż squash jest sportem niezwykle obciążającym stawy i ścięgna, a poważne kontuzje zdarzają się wyjątkowo często jak na sporty uprawiane amatorsko.

Poznaj drużyny

W klubach często działają różne drużyny. Jeśli chcesz zacząć grać w rozgrywkach klubowych koniecznie zorientuj się, czy interesujący cię klub prowadzi odpowiednią dla ciebie drużynę – męską, kobiecą, dziecięcą czy seniorską. Fajnie jest trenować z podobnymi ludźmi, a rywalizacja na zawodach i turniejach to dodatkowa motywacja do pracy nad sobą i treningu. Przy okazji możesz poznać wielu nowych ludzi, z którymi na pewno znajdziesz wspólny temat! Czego chcieć więcej?

Zwróć uwagę na cennik

Przed związaniem się z klubem koniecznie zapoznaj się dokładnie z jego cennikiem. Ile kosztuje wynajem sali na godzinę? Czy obowiązują tzw. “happy hours”, kiedy jest to tańsze? Zastanów się, w jakich godzinach najchętniej byś grał – są przecież nawet klub całodobowe, gdzie wynajęcie sali w środku nocy kosztuje grosze – jeśli prowadzisz nietypowy tryb życia i pasuje ci uprawianie sportu o północy czy czwartej nad ranem, powinieneś rozważyć taką opcję. W klubach do gry w squasha w Poznaniu cenniki potrafią znacząco różnić się między sobą. Także wypożyczenie sprzętu czy lekcje z trenerem mają różne ceny – zwróć uwagę na cały cennik, a także obowiązuje promocje.

Poznaj kadrę trenerską

Zapoznaj się z ludźmi, którzy będą cię szkolić! Nie musisz koniecznie zapisywać się na lekcję do każdego trenera, jednak jeśli jest ich ich tylko kilku, może warto sprawdzić, czyj styl gry i nauki najbardziej ci odpowiada? Sprawdź też, czy i jakie mają certyfikaty trenerskie. To ważne, aby uczyć się od profesjonalistów – w przeciwnym wypadku ryzykujemy nie tylko tym, że nie nauczymy się grać, ale również własnym zdrowiem, gdyż nieprawidłowy sposób gry może powodować kontuzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here