Jak działa suszarka bębnowa z funkcją prasowania

Suszarka elektryczna do ubrań nie jest jeszcze sprzętem AGD pierwszej potrzeby, ale jej popularność i chęć posiadania rośnie z każdym dniem. Jest to bowiem bardzo praktyczne urządzenie, które nie tylko skutecznie suszy ubrania, ale również dba o ich wysoką jakość. Co więcej, dzięki suszarce zaoszczędzimy wiele czasu i energii, ponieważ nie będziemy musieli prasować ubrań. W jaki sposób działa taka suszarka bębnowa z funkcją prasowania? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.

Suszarka bębnowa z funkcją prasowania – co to znaczy?

Tradycyjne suszenie ubrań bywa czasochłonne. Musimy bowiem rozwiesić pranie na sznurkach, poczekać aż wyschnie, a potem je ściągnąć i poskładać. Zanim jednak włożymy ubrania do szafy, będziemy musieli je jeszcze wyprasować, co z pewnością zajmie nam kolejnych kilka godzin. Jeśli chcemy zaoszczędzić sporo czasu, powinniśmy wyposażyć się w elektryczną suszarkę, która skutecznie wysuszy całe pranie i znacznie ułatwi ich prasowanie. Nowoczesne suszarki kondensacyjne są bowiem wyposażone w wiele innowacyjnych technologii i funkcji, które sprawiają, że ubrania wyjęte z bębna są mniej pogniecione. Choć elektryczna suszarka nie zwalnia nas całkowicie z używania żelazka, znacznie ułatwia i przyspiesza proces prasowania.

W jaki sposób suszarka bębnowa „prasuje ubrania”?

Suszarka bębnowa

Dostępne na rynku suszarki bębnowe wyposażone są w specjalne bębny, które nie tylko nie niszczą ubrań, ale również pozwalają na suszenie nawet bardzo delikatnych tkanin. Ich bębny obracają się w dwóch kierunkach, co ma zapobiegać gnieceniu się tkanin. Duży wpływ na jakość ubrań ma również system suszenia pompą ciepła. Nie tylko zmniejsza zużycie prądu, ale również sprawia, że odzież może być suszona w niskiej temperaturze, co pozytywnie wpływa na włókna tkanin. Właśnie dzięki takim rozwiązaniom, do bębna suszarki z powodzeniem możemy wrzucić puch, pierze czy jedwabną sukienkę.

Poszczególni producenci stosują w swoich urządzeniach rozmaite funkcje, dzięki którym ubrania są mniej pogniecione. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Opcja Do szafy – każda suszarka bębnowa z funkcją prasowania pozwala ustawić stopień wysuszenia ubrań. Jeśli chcemy wkładać ubrania z bębna prosto do szafy, powinniśmy skorzystać ze stopnia „do szafy”.
  • Funkcja Mniej zagnieceń – taką funkcję stosuje w swoich suszarkach marka Bosch. Po zakończeniu procesu suszenia bęben obraca się w regularnych odstępach, co zapobiega tworzeniu się zagnieceń, gdyż ubrania nie leżą na dnie bębna. Warto uruchomić tę opcję, gdy nie mamy możliwości wyjęcia ubrań z bębna zaraz po zakończeniu suszenia.
  • Funkcje parowe – wiele suszarek oferuje możliwość suszenia ubrań za pomocą pary wodnej. W niektórych modelach para wodna jest jedynie dodawana pod koniec suszenia, co ma usunąć powstałe zagniecenia i ewentualny nieprzyjemny zapach. Warto dodać, że suszarka z funkcją pary doskonale odświeża ubrania i eliminuje z nich szkodliwe drobnoustroje.

Choć suszarka bębnowa z funkcją prasowania nie zwalnia nas z używania żelazka, sprawia, że prasowanie przebiega znacznie szybciej. Co więcej, wiele ubrań można z powodzeniem od razu włożyć do szafy – wystarczy je wyjąć, gdy są jeszcze ciepłe i złożyć. Szukając suszarki bębnowej, warto odwiedzić sklep internetowy Inlago.pl. W jego ofercie znajduje się wiele nowoczesnych modeli, zarówno wykorzystujących technologię pompy ciepła, jak i funkcję pary wodnej.

Suszarki bębnowe

Sprawdź dostępność elektrycznych suszarek bębnowych w sklepie internetowym Inlago.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here