Coolsculpting

W dzisiejszych czasach walka o idealną sylwetkę i piękny wygląd to bardzo ważna sprawa. Każdy chce wyglądać smukło i pięknie, z tego powodu na rynku czekają coraz to nowsze zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest coolsculpting zamrażanie tkanki tłuszczowej, na czym on polega? Jeżeli chcesz się przekonać to koniecznie przeczytaj ten tekst. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Coolsculpting – zamrażanie tkanki tłuszczowej

Jest to jednej z bardziej nowoczesnych zabiegów proponowanych przez lekarzy medycyny estetycznej. Cieszy się on coraz to większą popularnością ze względu na to, że jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny, a do jego wykonania nie potrzeba szeregu badań dodatkowych. Na czym polega zamrażanie komórek tłuszczowych za pomocą tego zabiegu?

Zamrażanie komórek tłuszczowych

Cały zabieg trwa godzinę, polega on na przyłożeniu specjalistycznego urządzenia do ciała pokrytego fałdą tłuszczową. Urządzenie to zasysa fałdę i przez następne 60 minut wymraża komórki tłuszczowe, które się w niej znajdują. Należy podkreślić, że pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a specjalny sensor umieszczony w urządzeniu nie pozwala na to, żeby skóra poddawana temu zabiegowi została nadmiernie wychłodzona czy też przemrożona. Coolsculpting jest idealnym zabiegiem dla każdej osoby, która posiada nadmiar kilogramów i chce się ich pozbyć. Nie jest to jednak metoda walki z otyłością i nie zastępuje ona ani diety ani regularnych ćwiczeń fizycznych. Widoczne rezultaty pojawiają się po około 2 miesiącach wykonywania zabiegu na te samą partię ciała i utrzymują się przez następnych kilka miesięcy. Można oczywiście sprawić, że efekt będzie długotrwały- należy zastosować zdrową i zbilansowaną dietę, a także regularnie ćwiczyć.

Cena zabiegu

Zabieg jest ogólnodostępny w całej Polsce w gabinetach medycyny estetycznej. Cena jest bardzo mocno zróżnicowana i zależy między innymi od tego gdzie wykonujemy zabieg. Jednak średnia cena jednego zabiegu (60 minut) to około 1500 złotych, cena może być zdecydowanie wyższa jeżeli fałdy tłuszczowe na ciele są bardzo rozległe. Jest to, więc zdecydowanie drogi zabieg, jednak dzięki temu, że jest bezinwazyjny, bezbolesny, a także skuteczny to z pewnością jest warty swojej ceny. Jest to na pewno świetny pomysł dla kogoś kto dysponuje dużym budżetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here