Czy istnieje kuchnia idealna

Które pomieszczenie mieszkania jest najtrudniejsze do zaprojektowania i urządzenia? Korytarz, a więc to, co widzimy jako pierwsze, przekraczając próg? A może salon, w którym zazwyczaj przyjmujemy gości, co czyni z niego coś w rodzaju wizytówki całego naszego mieszkania? Łazienka, w której na małej przestrzeni trzeba pogodzić wiele różnych funkcji?

Choć wszystkie to pomieszczenia wymagają od nas swojego rodzaju pomysłowości i kreatywności, to można zaryzykować stwierdzenie, że najtrudniejsza jest jednak aranżacja kuchni. Z czego to wynika? Czynników jest wiele i każdy z nich warto wziąć pod uwagę, gdy zastanawiamy się jak rozplanować kuchnię idealną. Po pierwsze, decyzja, która w jakiś sposób zdeterminuje wszystkie kolejne: czy decydujemy się na kuchnię zamkniętą, w osobnym pomieszczeniu, czy na kuchnię otwartą, połączoną zazwyczaj z pokojem dziennym (w szczególnych przypadkach również z korytarzem). Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego nie warto ulegać modzie, i wziąć pod uwagę nasze własne preferencje i wygodę. Czy gotowanie w kuchni to coś, co robimy co najmniej raz dziennie, każdego dnia tygodnia? A może nasza aktywność w kuchni kończy się na zrobieniu sobie porannej kawy czy podgrzaniu w mikrofalówce kupionego wcześniej obiadu?

Jeśli już gotujemy, to czy raczej w pojedynkę i w świętym spokoju, czy wprost przeciwnie – najchętniej w szerokim gronie, czy to rodziny czy przyjaciół. Gdy już zdecydujemy, czy preferujemy kuchnię otwartą czy zamkniętą, czeka nas szereg kolejnych decyzji, może mniej spektakularnych, ale na pewno – w ostatecznym rozrachunku – nie mniej ważnych. Aranżacja kuchni to nie tylko wybór blatu czy koloru szafek, ale też wybór wszystkich sprzętów: kuchenki, lodówki czy mikrofali. Czy chcemy postawić je samodzielnie, czy raczej w zabudowie? Czy uda nam się wygospodarować miejsce na zmywarkę? Na pewno ułatwi to gotowanie w kuchni, a dokładniej – sprzątanie po tym gotowaniu. Gdy zastanawiamy się, jak rozplanować kuchnię idealną, nie zapominajmy również o dodatkach, które z pewnością dodadzą naszej aranżacji stylu i domowego charakteru.

Źródło: www.kuchniapelnanagrod.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here