Zakopane

Zakopane to od lat jedno z najczęściej odwiedzanych w Polsce miast. Miejsce to z pewnością musi mieć to „coś”, skoro przyciąga tylu turystów. Niektórzy jednak uważają, że miasto jest przereklamowane, a także zatłoczone, drogie i zbyt głośne. Jak jest naprawdę? Okazuje się, że tak jak to zwykle bywa, prawda leży gdzieś po środku.

Zakopane i jego wady

Cóż, Zakopane faktycznie bywa zatłoczone, zwłaszcza jeśli chodzi o słynne Krupówki. Jest to wyjątkowo problematyczne głównie w tzw. sezonach, czyli okresie, kiedy do miasta przyjeżdża więcej osób. Chodzi tutaj o okres wakacji (czerwiec-sierpień), jak i okres okołoświąteczny i sylwestrowy. Prawdą także jest, że niektóre ceny są naprawdę wysokie. Zakopane bywa też problematyczne, jeśli chodzi o miejsca parkingowe. W sezonie często jest tu głośno i gwarno. Ten, kto nie lubi tłumów, będzie pewnie wolał udać się na górską wędrówkę.

Zakopane i jego zalety

Główną zaletą Zakopanego jego jego lokalizacja. Ciężko oprzeć się malowniczym widokom gór, które otaczają miasto. Zakopane to także świetna baza wypadowa na wiele górskich tras. Myli się jednak ten, kto uważa, że w samym mieście nie ma co robić. Dostępne są tu liczne muzea i placówki kulturalne, związane z barwną historią regionu. Działa tu także teatr. Zachwyca architektura. Choć Krupówki faktycznie pełne są ludzi i hałasu, poza tą ulicą można znaleźć wiele cichych i spokojnych zakątów. Warto jednak na Krupówki się udać, w celu skosztowania pysznych, góralskich dań. Można co prawda znaleźć tu bardzo drogie restauracje, nie brakuje jednak tych przystępnych cenowo. To samo jest z noclegami – baza jest bardzo rozbudowana, zarówno pod względem cenowym, jak i warunków. Można jednak znaleźć zakwaterowanie, które spełni wszystkie nasze wymagania i nie będzie wygórowane cenowo. Przykładem mogą być chociażby JLS Apartamenty w Zakopanem.

Stolica polskich gór

Zakopane to niekwestionowana stolica polskich gór. Nic dziwnego, że przyciąga wielu ludzi. Osoby, które nie lubią tłumów i hałasu powinny więc przyjeżdżać poza sezonem albo wybierać miejsce zakwaterowania dalej od centrum. Będąc w Zakopanem, warto przede wszystkim ruszyć na górski szlak. Na szczęście, w Tatrach znaleźć można najróżniejsze szlaki – zarówno to proste i krótkie, jak i wymagające doświadczenia i kondycji fizycznej. Zaletą Zakopanego jest to, że miasto ma naprawdę różne oblicza – trzeba więc odkryć to, które najbardziej nam odpowiada. Magia gór jest tak silna, że trudno jej się oprzeć – w tym właśnie tkwi sekret sukcesu miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here