Jaki impregnat do drewna wybrać

Impregnat to środek, który wnikając w strukturę drewna, zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych czy wilgoci. Przygotowaliśmy zestawienie kilku impregnatów do drewna, które cieszą się dobrymi opiniami. Zobacz, jaki impregnat do drewna wybrać, jeśli planujesz zabezpieczać powierzchnie na zewnątrz domu.

Impregnaty mogą być bezbarwne lub tworzyć kolorową powłokę. W przeciwieństwie np. do farb akrylowych pozostawiają jednak widoczny rysunek słojów. Sprawdź, jaki impregnat do drewna doskonale sprawdzi się w przypadku odnawianych lub zabezpieczanych przez Ciebie przedmiotów.

Impregnat Powłokotwórczy

Impregnat drewna Powłokotwórczy Vidaron zapewnia sześć lat Gwarancji Skutecznej Ochrony na powierzchnie pokryte najpierw bezbarwnym Impregnatem Ochronnym tej samej marki. Wybierz go na przykład do malowania drewnianych płotów, altan czy pergoli – świetnie sprawdza się na zewnątrz, ponieważ zabezpiecza drewno przed słońcem i wodą opadową dzięki dodatkowi Teflon® Surface Protector. Jest dostępny w wielu kolorach do wyboru i pozostawia usłojenie na drewnie.

Impregnat Ogrodowy

Jeśli ponownie malujesz impregnowaną już wcześniej powierzchnię, użyj impregnatu ogrodowego Vidaron. Dużą zaletą tego środka jest krótki czas schnięcia – powierzchnia jest sucha w dotyku już w  godzinę od malowania. Produkt jest dostępny w różnych kolorach, więc łatwo dopasujesz jego barwę do powierzchni, na którą go aplikujesz.

Ochronny Impregnat bezbarwny

Jeśli szukasz ochronnego impregnatu bezbarwnego, możesz wybrać produkt marki Vidaron, który ma dobre opinie. Głęboko penetruje malowaną powierzchnię, zapewniając pełną ochronę biologiczną drewna. Spełnia aż 4 funkcje – gruntuje, impregnuje, wzmacnia i chroni drewniane powierzchnie. Skutecznie chroni przed sinizną, grzybami, owadami.  Polecany szczególnie jako warstwa gruntująca pod impregnaty dekoracyjne, lakiery, lakierobejce oraz emalie. Nie barwi drewna, pozostawiając naturalny kolor i rysunek drewna, co bywa niewątpliwą zaletą.

Impregnat do drewna Ochronno-Dekoracyjny

Impregnat do drewna Drewkon Expert zawiera wosk głęboko penetrujący powierzchnię. Dzięki temu pomalowane powierzchnie zachowują właściwości hydrofobowe. Produkt dostępny jest w dziewięciu kolorach: od klasycznej sosny, przez mahoń, po palisander i teak o matowym wykończeniu z widocznym rysunkiem słojów.

ŚNIEŻKA Lakierobejca Expert Ochronno-Dekoracyjna

Lakierobejca Śnieżki to połączenie lakieru, bejcy i impregnatu do drewna. Tworzy na malowanej powierzchni lekko błyszczącą powłokę. Jednocześnie doskonale zabezpiecza przed wodą opadową, śniegiem, niskimi temperaturami i promieniowaniem UV, więc doskonale sprawdza się na zewnątrz domu.

Bez względu na to, jaki środek wybierzesz, zawsze zapoznaj się z ulotką producenta, ponieważ impregnat do drewna będzie pełnił swoją rolę tylko, gdy będzie aplikowany na suchą i odtłuszczoną powierzchnię. Uwaga! Przy użyciu niektórych impregnatów drewna powierzchnie należy jeszcze zabezpieczyć powłoką nawierzchniową odporną na warunki atmosferyczne. Dlatego zanim wybierzesz właściwy środek, zapoznaj się z zaleceniami producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here