Peruki kontra system włosów HairAgain

0
672

Długotrwały stres, traumatyczne doświadczenie, chemioterapia, przyjmowanie niektórych leków, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne, wypadki… Przyczyn nadmiernego osłabienia cebulek jest wiele. W większości przypadków podjęte leczenie nie przynosi zadowalających efektów. W większości przypadków problem łysienia z czasem narasta i oznacza konieczność pożegnania się z bujną czupryną na zawsze. Walka z łysieniem przeważnie ogranicza się do maskowania symptomów choroby utrudniającej normalne funkcjonowanie. Rynek perukarski wychodzi naprzeciw potrzebom osób zmagających się z łysieniem, oferując szereg nowoczesnych produktów. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy peruki oraz systemy włosów. Czym charakteryzują się obie opcje? Sprawdź!

Peruki naturalne i syntetyczne

Peruki dostępne w sklepach z perukami  możemy podzielić na dwa główne typy: tkane z włosów naturalnych oraz syntetycznych. Osobom poszukującym wysokiej klasy wyrobów, które będą godnie zastępować utracone pukle, polecane są peruki naturalne. W salonach znajdziemy cały szereg różnorodnych modeli, więc możemy bez trudu dopasować nakrycie do wymagań klienta i jego urody. Peruki dostępne są „od ręki”, co ułatwia ich zakup. Posiadają stałe rozmiary z opcją zwężenia za pomocą ściągaczy. Starannie dopasowana peruka nie zmienia swojego miejsca i nie zsuwa się, jednak może czasami delikatnie się podwijać, jeśli linia zakończenia bazy znajduje się bardzo nisko. Nowoczesne peruki osadzone są na lekkich, oddychających bazach (na przykład mikroskórze, które zapewniają wysoki komfort użytkowania i nie podrażniają skóry głowy. Nowoczesne peruki z włosów naturalnych można dowolnie czesać i stylizować. Co ważne, ze względu na sposób produkcji, gotowe fryzury przeważnie charakteryzują się dużą gęstością.

Systemy włosów

Systemy włosów są droższą alternatywą dla standardowej peruki. Jednak, mimo wysokiej ceny, to właśnie systemy w ostatnich latach zyskują na popularności. Systemy wytwarzane są na indywidualne zamówienie (czas oczekiwania na nowe włosy wynosi kilka miesięcy). Często określane są „niechirurgicznym przeszczepem włosów”. Metoda uzupełniania ubytków i maskowania całkowitej łysiny polega na wszczepianiu naturalnych kosmyków w bazę akrylową. Podstawa może być przytwierdzona do skalpu miejscowo lub pokrywać całą głowę.

System włosów jest skrojony na miarę indywidualnych oczekiwań – każdy klient samodzielnie określa gęstość, kierunek tkania, kolor i strukturę nowej fryzury. Systemy cenione są za swoją funkcjonalność – przymocowane na stałe do głowy nie wymagają ściągania podczas kąpieli czy snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here