wydajny monitor do gier

Granie na komputerze PC nie jest przyjemne bez wysokiej jakości monitora komputerowego. Tylko monitor o wysokiej rozdzielczości i szybszej częstotliwości odświeżania może zapewnić Ci ostry obraz. Dlatego właśnie należy wybrać model spośród najlepszych monitorów do komputerów stacjonarnych przeznaczonych do gier. A jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, Acer jest marką odpowiednią dla Ciebie. W porównaniu z innymi renomowanymi markami, monitory Acer oferują najlepsze ekrany o zwiększonej wydajności w przystępnych cenach.

Dzisiaj przedstawimy recenzję jednego z najlepszych zakrzywionych monitorów z serii Acer Nitro. Oceniany przez nas model to Nitro EI491CRPbmiiipx, 49-calowy monitor do gier. Jest to zakrzywiony monitor Ultrawide, który jest wyposażony w HDR. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czy będzie on pasował do Twojego zestawu do gier.

Specyfikacja monitora Acera Nitro EI491CRPbmiiipx

Rozmiar wyświetlacza: 49-calowy zakrzywiony ekran LED DFHD (3840 x 1080)

Typ panelu: Panel o przekątnej 1,5 cm.

Typ panelu: VA

Współczynnik proporcji: 32:9

Czas reakcji: 4 ms

Częstotliwość odświeżania: 144Hz

Jasność: 400 nitów

Współczynnik kontrastu: 3000:1

Wymiary: 47,2 x 9,8 x 18,54 cala

Waga: 25,2 lb.

Waga: 25,2 lb

Jeśli spojrzeć na specyfikację, Acer Nitro EI491CRPbmiiipx to niesamowity monitor do gier. Jest to monitor DFHD, który oferuje dwukrotnie większą rozdzielczość niż zwykły monitor Full HD.

Wzornictwo i wykonanie

Przypadła nam do gustu ogólna konfiguracja tego zakrzywionego monitora do gier. Jak przekonuje https://techpolska.pl/zdjecie-w-tle-na-fb/, ekran ultrawide dodaje mu pewnego atrakcyjności, podczas gdy reszta ciała ma minimalistyczny wygląd. Jest on dołączony do okrągłego kształtu plastikowej podstawy, która ma trochę czerwony akcent. Jest to dość podstawowa konstrukcja, która stoi na podstawie w kształcie litery V i jest w kolorze czarnym.

Oświetlenie otoczenia w czasie rzeczywistym na górnej krawędzi podstawy i wokół złącza tworzy środowisko do gier. Do wyboru jest siedem kolorów podświetlenia oraz migające efekty świetlne. Dzięki temu możesz ustawić ton swojego stanowiska do gier zgodnie z własnym nastrojem.

Brak funkcji regulacji wysokości, prawdopodobnie ze względu na duży rozmiar ekranu. Można jednak przechylać wyświetlacz w zakresie od -5 do 15 stopni, aby dostosować kąt widzenia. Ekran ma wymiary 47,2 x 9,8 x 18,54 cala, natomiast z dołączoną podstawą mierzy około 47,2 x 9,4 x 18 cali. Podczas przeglądu Acer Nitro EI491CRPbmiiipx stwierdziliśmy, że nie jest on ani zbyt ciężki, ani zbyt lekki. Ekran waży około 25,2 lb (11,43 kg) bez podstawki.

Ocena wyświetlacza

Jak już wspomniano, jest to 49-calowy monitor Ultrawide LED z panelem VA. Dzięki dużemu rozmiarowi ekranu współczynnik proporcji jest większy niż typowa wartość 16:9. Oferuje on współczynnik proporcji 32:9, a technologia AMD FreeSync 2 zapewnia obraz bez zacinania się. Czytaj więcej ciekawych recenzji na https://techpolska.pl/zdjecie-w-tle-na-fb/.

Współczynnik kontrastu tego monitora wynosi 3000:1, natomiast poziom jasności to około 400 nitów. Wyższa częstotliwość odświeżania 144 Hz oznacza, że możesz cieszyć się szybką rozgrywką. Czas reakcji wynosi 4 ms, co pozwala cieszyć się większością tytułów AAA i gier konsolowych. Natomiast rozdzielczość 3840 x 1080 sprawia, że jest to monitor DFHD (double full HD) do komputerów stacjonarnych. monitor do komputerów stacjonarnych.

Opcje łączności

Tanim monitorom do gier często brakuje łączności, ale Nitro EI491CRPbmiiipx to zupełnie inna bajka. Podczas przeglądu monitora Acer Nitro EI491CRPbmiiipx byliśmy bardzo zadowoleni z jego opcji. Jest on wyposażony we wszystkie porty, których mogą potrzebować gracze.

Wyposażenie obejmuje trzy złącza HDMI i jedno DisplayPort. Dwa z portów HDMI to wyjście 1.4b, a jeden to HDMI 2.0. Firma Acer oferuje także kabel DisplayPort, który umożliwia łatwe łączenie urządzeń. Ponadto, komputer jest wyposażony w dwa głośniki (o mocy 3 W), które zapewniają wysoką jakość dźwięku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here