Ciekawe pomysły na pakowanie prezentów

Wiele jest takich okazji, z powodu których chcemy obdarowywać swoich bliskich najwspanialszymi prezentami. Zawsze wręczamy je im w momencie, gdy obchodzą swoje urodziny lub imieniny, kupujemy je ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, a czasem z ich pomocą wyrażamy swoją wdzięczność lub uczucia. Lubimy obdarowywać innych, jednak często mamy spore trudności z wybraniem dla bliskich odpowiednich prezentów. Nie jest natomiast ważne to, co rzeczywiście im wręczymy, ale to, jak to opakujemy. Bo wbrew pozorom estetyczne i wartościowe opakowanie może podwyższyć atrakcyjność samego podarunku. Zwłaszcza, gdy wykonamy je zupełnie samodzielnie.

Jak pakować prezenty? Gdybyśmy chcieli zrobić to w sposób najzwyklejszy i najszybszy, musielibyśmy umieścić swój prezent w zwykłej papierowej torebce. Kupimy ją w każdym supermarkecie, sklepie z artykułami papierniczymi oraz w punktach zajmujących się sprzedażą gadżetów i drobnych przedmiotów. Ceny torebek papierowych wahają się od trzech do nawet kilkudziesięciu złotych. Im bardziej renomowany jest sklep, tym więcej płacimy za jego produkty, choć wcale nie są one lepsze jakościowe – bo jakiej to jakości można oczekiwać od kawałków sklejonego papieru. Torebki zazwyczaj traktujemy jednak jak produkty wielokrotnego użytku. Otrzymujemy w nich prezenty od swoich znajomych, a następnie, gdy sami udajemy się do kogoś na urodziny, ponownie wrzucamy do nich podarunki i przekazujemy je dalej. Musimy tutaj uważać, aby nie popełnić gafy. Niejednej osobie zdarzyło się bowiem otrzymać prezent w tej torebce, którą sama komuś kiedyś podarowała.

Możemy natomiast dowiedzieć się, jak pakować prezenty, aby uniknąć tych nieprzyjemnych i dość żenujących sytuacji. Zamiast lecieć do sklepu po papierową torebkę bądź szukać jej w głębi swoich szaf i komód, poszperajmy po całym domu i odnajdźmy w nim zwykły kartonik. Na pewno trzymamy w piwnicy lub garażu wiele opakowań po nowych butach, ubraniach lub sprzętach elektronicznych. Zbierzmy je wszystkie i następnie przyłóżmy do nich swój prezent, sprawdzając, w którym pudełku bez trudu się on pomieści. Umieśćmy go w nim i przykryjmy dodatkową warstwą miękkiej bibuły lub lekkiego materiału, aby nie uszkodzić go w trakcie transportu. Do środka możemy dorzucić jeszcze kilka czekoladek, bombonierkę lub kartkę z życzeniami, a następnie zamknąć je i rozpocząć ozdabianie. Oklejmy cały kartonik sztywnym i nieprzezroczystym papierem, przymocowując go do jego ścianek z pomocą taśmy dwustronnej. Podobnie postąpmy z wieczkiem i zastosujmy na nim ten sam papier lub obklejmy je innym materiałem, aby całość prezentowała się oryginalniej. Możemy jeszcze przewiązać swoje pudełeczko błyszczącą wstążką i na jej środku umieścić kolorową kokardkę. Tak przygotowane opakowanie spodoba się każdemu solenizantowi!

Opakowania na różnorodne prezenty przygotujemy niewielkim kosztem – stworzymy je z tych rzeczy, które i tak mamy w swoich domach, a z których w ogóle nie korzystamy. Będą mieć one ogromną wartość i na pewno przypadną do gustu wszystkim naszym bliskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here