Zalety siłowni plenerowych

Zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach pojawia się coraz więcej siłowni plenerowych. To coraz chętniej wybierane miejsce do ćwiczeń, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, gdy niestety tradycyjne siłownie są zamknięte.

Niezależnie jednak od tego, czy siłownie zostaną znowu otwarte, warto odwiedzać również siłownie zlokalizowane na świeżym powietrzu. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zalety siłowni zewnętrznych.

Siłownie zewnętrzne są otwarte

Dużym atutem siłowni zewnętrznych, zwłaszcza w obecnych czasach, jest po prostu to, że są one zawsze otwarte. Pozostają do naszej dyspozycji o każdej porze, a do tego są całkowicie bezpłatne. Co więcej, są zazwyczaj bardzo dobrze wyposażone w nowoczesne sprzęty. Pozwalają więc na kompleksowe dbanie o aktywność fizyczną w tym trudnym czasie.

Umożliwiają dotlenienie

Kolejną zaletą siłowni zlokalizowanych na świeżym powietrzu jest właśnie duża ilość świeżego powietrza. Miejsca te pozwalają na dotlenienie organizmu. Często są zlokalizowane w parkach, co jeszcze bardziej temu sprzyja.

Dużym problemem okresu jesienno-zimowego w naszym klimacie jest mocno ograniczony dostęp do słońca oraz świeżego powietrza. Często przebywamy w domu i w biurze, a drogę do pracy pokonujemy w krótkim czasie, często zresztą w samochodzie lub tramwaju, zamiast na piechotę. W takim przypadku regularne treningi na siłowni na świeżym powietrzu to świetne rozwiązanie. Dzięki nim możemy nie tylko wykonać serię ćwiczeń, wzmocnić mięśnie czy też schudnąć, w zależności od celu treningu, ale również dotlenić organizm. To z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, a także na zdrowie, zwłaszcza układ krążenia i hormonalny.

Trening można wpleść w codzienne obowiązki

Trening na siłowni stacjonarnej zajmuje sporo czasu i wymaga skupienia się tylko na tym zadaniu. Poza samym czasem spędzonym na sali treningowej, musimy doliczyć przynajmniej kilkadziesiąt minut potrzebnych na dojazd, powrót i przebranie się. Trening na zewnętrznej siłowni można z kolei łatwo wpleść w domowe obowiązki, a przez to zyskać dodatkowy czas wolny. Co to oznacza? Otóż wyjście na siłownię można połączyć np. ze spacerem z psem. Podczas gdy my będziemy wykonywać kolejne ćwiczenia, nasz pupil z pewnością nie będzie się nudził, biegając w pobliżu.

W trening na świeżym powietrzu można też wpleść wspólny czas spędzany z rodziną. Siłownie zewnętrzne są często zlokalizowane niedaleko placów zabaw. Możemy więc zabrać ze sobą dziecko, które chętnie spędzi czas na huśtawkach, zjeżdżalniach albo lepieniu bałwana, a my w tym czasie zrealizujemy trening.

Nowy bodziec dla mięśni

Siłownie zewnętrzne mogą stanowić świetny bodziec przełamujący stagnację. Nuda i niechęć związana z koniecznością powtarzania tych samych zestawów ćwiczeń może niestety dopaść każdego. W takim przypadku siłownia plenerowa może świetnie pomóc w przełamaniu owej stagnacji. Na przykład, zamiast rutynowego wyciskania, zdecydujmy się na trening klatki piersiowej oparty na pompkach na poręczach. Z kolei zamiast ćwiczeń na mięśnie grzbietu, do których organizm już dawno się przyzwyczaił, wykonajmy kilka serii podciągania na drążku w różnych rodzajach chwytów.

Więcej pomysłów dotyczących ćwiczeń na siłowni – zarówno tej stacjonarnej, jak i plenerowej – znajdziesz w serwisie BCAA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here