Czy warto zamówić etykiety drukowane cyfrowo

Coraz więcej producentów decyduje się na oznaczanie swoich towarów etykietami samoprzylepnymi, które powstały przy wykorzystaniu technologii druku cyfrowego. Prosta, szybka i ekologiczna metoda jest ceniona w procesie produkcji materiałów reklamowych. Sprawdź, co wyróżnia etykiety drukowane cyfrowo.

Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy polega na dosłownym odtworzeniu projektu znajdującego się na papierze, w pamięci komputera lub na dowolnym podłożu. Dzięki tej technologii nie trzeba używać formy drukarskiej, ponieważ rolę matrycy pełni fotoreceptor – warstwa materiału światłoczułego sprawia, że powstaje na nim obraz, który jest przenoszony na surowiec. Następne farba zostaje utwardzona przy pomocy wysokiej temperatury. Jest to zaawansowana technologia niewymagająca stałej obecności drukarza, który w przeszłości był odpowiedzialny za dopasowanie każdego detalu projektu.

Wady i zalety druku cyfrowego

Trudno doszukiwać się istotnych wad druku cyfrowego. Jego największą słabością jest fakt, że nie znajduje zastosowania przy produkcji dużych nakładów, jednak sprawdza się idealnie w przypadku realizacji mniejszych zamówień. Największe zalety tej technologii to:

  • Dostosowanie do potrzeb klienta – drukarnia może stworzyć dokładnie tyle etykiet samoprzylepnych, ile życzy sobie zleceniodawca.
  • Możliwość szybkiej modyfikacji projektu oraz łatwa personalizacja etykiet samoprzylepnych.
  • Brak form drukarskich, które generują dodatkowe koszty.
  • Nieograniczone możliwości materiałowe i rozmiarowe.

Technologia druku cyfrowego umożliwia nakładanie obrazu na materiały syntetyczne, tekstylia, czy kartony. Ten rodzaj druku doskonale sprawdzi się przy realizacji większych projektów, takich jak ponadwymiarowe obrazy na płótnie, czy fototapety.

Druk cyfrowy w etykietach samoprzylepnych – dlaczego warto?

Etykiety samoprzylepne drukowane cyfrowo to idealna propozycja dla osób, którym zależy na szybkiej realizacji małego zlecenia. Odwiedź stronę Etykiety.pl i sprawdź, jak powstają takie materiały marketingowe. Dzięki innowacyjnym maszynom drukarskim cyfrowe wydruki nie odbiegają jakością od etykiet produkowanych przy pomocy technologii offsetowej.

Druk cyfrowy będzie odpowiedni, jeśli klientowi zależy na wykonaniu personalizowanych wydruków – nawet w przypadku, gdy każda etykieta ma wyglądać inaczej, niż poprzednia. Ta metoda pozwala na wprowadzenie szybkich modyfikacji bez marnowania cennego czasu, który jest niezwykle ważny w pracy każdego przedsiębiorcy. Druk cyfrowy stanowi najlepszą odpowiedź na potrzeby osób ceniących sobie wysoką jakość etykiet samoprzylepnych, krótki czas realizacji oraz personalizację zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here