Dlaczego warto zainwestować w porządną altanę

Polacy coraz częściej poważnie podchodzą do tematu ogrodu. Coś, co kiedyś było traktowane głównie jak warzywnik, obecnie zajmuje pozycję miejsca do wspólnego spędzania wolnego czasu oraz wypoczynku. Z tego też powodu konstrukcje takie jak altany drewniane oraz wiaty ogrodowe są coraz częstszym widokiem. O tym, w jaki sposób podchodzić do tego zagadnienia rozmawiamy z dyrektorem jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw zajmujących się ich produkcją Panem Przemysławem Balcewiczem.

Panie Dyrektorze. W pierwszej kolejności chcielibyśmy zapytać, czy warto wydać kilka tysięcy złotych na jedną z altan, jakie Pana firma ma w standardowej ofercie?

Na początek odpowiem dość szybko i zwięźle, że zdecydowanie tak. Warto jednak moim zdaniem zastanowić się dłużej nad tym zagadnieniem. Najtańsze altany drewniane, jakie posiadamy w ofercie, zarówno te w formie altan zamkniętych, jak i bez ścian bocznych, oscylują w okolicach 7 000 zł. Altana z marketu budowlanego może kosztować połowę mniej. Pytanie, jakie się nasuwa, co dostajemy, płacąc te 50% więcej. Jak się okazuje jest tego sporo, a do najważniejszych rzeczy osobiście zaliczę:

  • stylowy projekt,
  • możliwość dopasowania projektu do indywidualnego zamówienia,
  • wysokiej jakości materiał,
  • gwarancję na 10 lat,
  • precyzyjnie wykonane elementy.

Wszystko to razem sprawia, że altana drewniana naszej produkcji prezentuje się po wybudowaniu przynajmniej kilkukrotnie lepiej. Oprócz samego wyglądu chciałbym zwrócić uwagę na drewno, które w przypadku naszych konstrukcji jest najwyższej jakości.

Czyli drewno różni się od drewna?

Oczywiście, że się różni. Przede wszystkim, kiedy spojrzymy na tanie oferty altan czy domków, możemy zauważyć, że są one budowane w dużej mierze z prefabrykatów. Więc choć pod względem chemicznym i materiałowym drewnem mogą być nazywane, to w rzeczywistości nim nie są. Nawet jeśli taka zwykła altana jest faktycznie z drewna, to producent nie chwali się za bardzo, skąd było ono pozyskiwane, a ma to ogromne znaczenie. Drewno do wykonania altany czy domu naszego projektu jest pozyskiwane z północy Europy. Z racji warunków atmosferycznych, drzewa tamtejsze mają mniejszy przyrost roczny, słoje są gęściej upakowane, co przekłada się na właściwości mechaniczne i konstrukcyjne. Drewno takie gorzej przewodzi ciepło i jest bardziej odporne. Z tego w dużej mierze wynika nasz 10-letni okres gwarancyjny. Dodatkowo północne regiony są czystsze z ekologicznego punktu widzenia, więc materiał jest najbezpieczniejszy z punktu widzenia zawartości zanieczyszczeń.

Jakość materiału do jakiegoś stopnia tłumaczy cenę, ale czy to wszystko?

Oczywiście, że nie. O wielu aspektach wspominałem wcześniej i mówią one same za siebie, więc pozostanę przy drewnie. Nasza altana w najprostszej postaci ma ścianki o grubości 44 mm. Proszę mi znaleźć inną taką na rynku. Dobrze wykonana altana drewniana z dobrego materiału o takiej grubości ściankach wytrzyma naprawdę bardzo długo i nie mówimy tylko o warunkach zwykłej eksploatacji. Musimy liczyć się z silnym wiatrem, zalegającym w zimie śniegiem itp. Nasze produkty są na to wszystko przygotowane. Dodatkowo warto wspomnieć, że altana z drewna np. w formie zamkniętej niekoniecznie musi pełnić funkcję tylko altany. Może być domkiem gościnnym, salką do ćwiczeń lub warsztatem. Tylko Eko Architektura może zaoferować tego typu konstrukcję, która będzie dodatkowo ocieplona do standardu A, będzie miała okna zespolone, a dzięki temu możliwe będzie jej wykorzystanie do wyżej wymienionych zastosowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here