słodki peeling
fot. pexels.com

Peelingi to świetne rozwiązanie na to, by poprawić kondycję naszej skóry. Po przeprowadzeniu tego zabiegi nasza skóra staje się bardziej odżywiona, jest nawilżona, a także ma lepszy kolor. Peelingi również nie muszą źle pachnieć, można je przygotować na słodko! Sprawdź jak to zrobić!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/slodki-peeling/

Peeling

Głównym zadaniem peelingu jest starcie wierzchniej warstwy naszego naskórka. Po wykonaniu tego zabiegu nasza skóra nie tylko lepiej się prezentuje, ale także jest bardziej odżywiona, a do tego zyskuje lepszy kolor.

Dodatkowo peeling umożliwia nam wprowadzenie kosmetyków, które stosujemy po nim, do głębszych warstw naszej skóry. Dlatego też jego stosowanie, a następne stosowanie kosmetyków z substancjami aktywnymi jest niezwykle ważne!

Peeling może również stymulować wzrost naszych włosów, a także pomagać w wielu niekomfortowych dolegliwościach skórnych, które posiada wiele osób. Peeling pomaga nam pozbyć się przebarwień, a także poprawia kolor i stan naszej cery.

Peelingi na słodko

Jeśli nie lubisz zapachu peelingów, które są oparte na naturalnych składnikach, takich jak kawa, czy błoto, możesz przygotować swoje wersje peelingów o słodkim, naturalnym zapachu, które nie są porównywalne do sztucznych zapachów peelingów ze sklepów.

Bazą twojego peelingu powinien być cukier, który jest świetnym środkiem do ścierania naskórka. Do cukru, który jest drobnoziarnisty możesz dodać ulubione owoce oraz odpowiedni olej, np.: oliwę z oliwek lub olej kokosowy, który jest uważany za jeden z najzdrowszych na świecie.

Cukier wymieszaj z ulubionymi owocami, może to być banan albo truskawki. Jeśli nie chcesz stosować owoców, możesz wymieszać cukier z miodem oraz oliwą z oliwek lub po prostu wymieszać cukier i oliwę z oliwek lub olej kokosowy z dodatkiem aromatu do pieczenia ciast. Wówczas również zyskasz świetny peeling, który nie tylko pysznie pachnie, ale również świetnie działa na twoją skórę!

Przeczytaj też: http://www.zieloni2004.pl/retinol-ma-dzialanie-wygladzajace/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here