Druk cyfrowy ma bardzo dużo zalet

W przypadku, gdy klientowi zależy na szybkiej realizacji wydruku, ale jednocześnie oczekuje jego wysokiej jakości poleca się skorzystanie z usług druku cyfrowego. Materiały są dostarczane w postaci danych komputerowych. Charakterystyczną cechą są niskie nakłady – tak małe że nie opłaca się drukować w nieco lepszej jakości w offsecie. Najczęściej wśród druków cyfrowych wyróżnia się drobne materiały reklamowe oraz biznesowe, raporty, materiały na konferencje i druki akcydensowe. Druki mogą być personalizowane, co jest często bardzo ważna kwestią dla klienta.

Wiele zalet druku cyfrowego

Jedną z najczęściej dostrzeganych zalet jest bardzo szybka realizacja zleceń – właściwie od ręki. Przygotowanie do wydruku jest niezwykle sprawne, a prędkość wydruku może wynieść nawet do 200 stron A4 / min. Nie ma konieczności wcześniejszej obróbki pliku, co znacznie obniża koszty. Cena wydruku jednej kopii jest taka sama jak cena wydruku w większym nakładzie.

Druki mogą być realizowane na różnych podłożach i o różnej gramaturze, dzięki czemu klient może zaspokajać swoje indywidualne potrzeby. Dodatkowo  materiały mogą być personalizowane (listy adresowe, numery seryjne). Jest tu także możliwość dogodnego zarządzania kolorem (dostępne różne modele kolorów – CMYK, Hexachrome lub inne).

Obsługa drukarki cyfrowej jest dużo łatwiejsza niż w przypadku innych rodzajów druku – wymiana tonerów jest błyskawiczna i raczej mało skomplikowana. W druku offsetowym każda zmiana koloru łączy się z koniecznością dokładnego mycia podzespołów farbowych maszyny.

Drukarnia cyfrowa z Poznania – Ondre oferuje różnorakie rodzaje cyfrowego druku, jednak specjalizuje się w metodzie laserowej. Swoim klientom od lat oferuje usługi na najwyższym poziomie. Ważnym elementem przy druku jest dobór odpowiednich tonerów do maszyny drukującej – z pozoru tańsze zamienniki nieznanych Firm mogą przynieś wiele strat w postaci uszkodzeń elementów drukujących, dlatego każda szanująca się drukarnia cyfrowa pracuje ze sprawdzonymi dostawcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here