Jak czerpać większą przyjemność z seksu?

Seks za każdym razem zbliża do siebie dwójkę ludzi. Potrafi być niesamowity przeżyciem i celebracją związku, jednakże bywa i tak, że już sama wizja czekającego kontaktu seksualnego wywołuje u człowieka silne lęki. Mężczyźni nie wiedzą, jak dojść szybciej, a kobiety nie mają pojęcia, jak korzystać z tych wszystkich dziwnych gadżetów, do których przekonują je ich partnerzy. Co zatem zrobić, aby seks był przyjemny dla obu stron i dawał im taką samą satysfakcję oraz pełne spełnienie?

Ciała drugiej osoby należy uczyć się stopniowo i powoli. Niczego nie należy tutaj przyspieszać – wszystko powinno dziać się w sposób naturalny. Błędem jest zmuszanie samego siebie do jak najszybszego odbycia pierwszego stosunku. Ulegając presji społeczeństwa czy namowom partnera, można tylko ostatecznie mocno się rozczarować i całkowicie zniechęcić się do dalszych szaleństw erotycznych. Najlepiej więc poczekać na moment, w którym będzie się w pełni gotowym na odbycie poważnego pierwszego stosunku. Nie ma jasnej reguły dotyczącej tego, w jakim wieku powinno się w taki sposób zbliżyć do swojego partnera. Niektóre dziewczyny już po ukończeniu szesnastego roku życia są na tyle rozwinięte i dojrzałe, iż w pełni świadomie podejmują decyzję o udaniu się ze swoim chłopakiem do łóżka, podczas gdy często dwudziestoletni mężczyźni dalej zachowują się jak uczniowie podstawówki i nie potrafią stworzyć prawdziwego związku. Należy zatem w tej kwestii posłuchać samego siebie. Gdy nadejdzie ta właściwa pora na odbycie pierwszego stosunku, każdy człowiek sam zda sobie z tego sprawę.

A co zrobić, jeśli mimo posiadanego doświadczenia w tych sprawach seks dalej nie daje radości? Jak dojść szybciej i jak zadowolić partnerkę, która ma już dość problemów z brakiem erekcji u swojego partnera? Takie kłopoty najlepiej zwalczać już na samym początku. Lepiej nie robić tego z pomocą dziwnych suplementów diety czy gadżetów sprzedawanych na stronach internetowych o wątpliwej wiarygodności, a zamiast tego zgłosić się do prawdziwego specjalisty od spraw związanych z seksem. Kobiety bądź dziewczyny mogą po prostu odwiedzić swojego ginekologa. To on rozwiązuje problemy z przedwczesnym orgazmem i przy okazji może zaproponować swojej pacjentce odpowiednie metody antykoncepcyjne, dzięki którym seks będzie dużo przyjemniejszy, bo znacznie bezpieczniejszy. Panowie mogą natomiast udać się ze swoimi fizycznymi problemami do urologa bądź seksuologa. Wizyt u takich lekarzy nie należy się wstydzić. Są oni w końcu od tego, aby pomagać swoim pacjentom, a nie się z nich naśmiewać czy szydzić z ich dolegliwości.

Seks jest ważnym elementem każdego związku. To on sprawia, że dwójka zakochanych w sobie ludzi może się do siebie naprawdę mocno zbliżyć i sprawić sobie wzajemnie ogromną przyjemność. Brak stosunków seksualnych lub ich niewielka ilość może świadczyć o poważnych problemach w związku czy nawet o wypaleniu się uczucia. Należy koniecznie zwracać na to uwagę, by jak najszybciej rozwiązywać tego rodzaju problemy i dalej tkwić w szczęśliwej relacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here