Jak zmienić nazwę strony na fb?

Facebook (określany skrótowo jako „fb”) to dziś prawdziwy król serwisów społecznościowych. Poza kontami osób prywatnych jest również wykorzystywany do prowadzenia stron. Najpopularniejsze fanpage liczą miliony fanów, choć oczywiście istnieje też mnóstwo o wiele mniejszych stron, zakładanych przez np. lokalne firmy lub zrzeszających sympatyków jakiejś niszowej dziedziny. Ich właściciele muszą oczywiście podczas zakładania podać ich nazwę, jednak niekiedy, z biegiem czasu, chcą w tej kwestii dokonać modyfikacji. Nie dla każdego użytkownika tej platformy jest to jednak prosta sprawa – wiele osób nie ma pojęcia, jak zmienić nazwę strony na fb.

Co więc trzeba zrobić? Po pierwsze konieczne jest zalogowanie się w serwisie i przejście do fanpage’a, który ma ulec modyfikacji. Po lewej stronie znajdujemy „Informacje” i wchodzimy w tę opcję. Następnie klikamy w „Edytuj”, które umiejscowione jest tuż przy nazwie strony. Podajemy nową nazwę, kontynuujemy, a następnie sprawdzamy, czy wszystko się zgadza i wysyłamy prośbę o zmianę. Od tego momentu Facebook ma regulaminowe trzy dni na jej rozpatrzenie, ale w praktyce odbywa się to zwykle o wiele szybciej. Czasem zdarza się, że mimo poprawnego działania, zgodnego z podaną instrukcją, żadne przekształcenia nie są możliwe. Co może być tego przyczyną? Pierwszą rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać, gdy zastanawiamy się, jak zmienić nazwę strony na fb, to posiadanie statusu administratora. Tylko osoby, które mają takie uprawnienia, mogą dokonywać jakichkolwiek modyfikacji. Ponadto nazwa fanpage nie może być zmieniana zbyt często. Jeśli nastąpiło to już raz w ciągu ostatniego tygodnia, kolejne jej przekształcanie nie uda się – trzeba odczekać siedem dni od poprzedniej zmiany.

Kolejna rzecz, którą należy również wziąć pod uwagę, to sam pomysł na nazwę. Facebook nie daje tu w 100% wolnego wyboru. Wedle regulaminu, istnieją pewne wytyczne w tej kwestii i niektóre pomysły zwyczajnie nie będą akceptowane przez platformę. Jak zmienić nazwę strony na fb, aby została ona zatwierdzona przez portal? Przede wszystkim nie wolno używać obraźliwych określeń ani takich, które jednoznacznie kojarzą się z serwisem (nie da się więc stworzyć nazwy, która zawiera w jakiejkolwiek wersji słowo „Facebook”). Nawa strony nie może też wprowadzać błąd i odnosić się do czegoś innego, niż faktyczna treść fanpage. Również niepoprawne zastosowanie wielkich liter, znaków interpunkcyjnych, symboli, a także określenia „oficjalna” może stanowić powód do odrzucenia prośby o zmianę nazwy. Niedozwolone są też ogólniki. Jeśli właściciel sklepu obuwniczego chce założyć stronę swojej firmy, nie jest możliwe zastosowanie samego słowa „Buty” – trzeba dodać coś więcej, np. nazwisko przedstawiciela, dokładną nazwę sklepu, jego lokalizację itp. Myśląc o tym, jak zmienić nazwę strony na fb, warto także wziąć pod uwagę, że zbyt duża częstotliwość takich modyfikacji może wywołać u „fanów” irytację lub podejrzenia. Za każdym razem dostają oni bowiem powiadomienia o zmianach. Przesada w tej kwestii może prowadzić do utraty wiarygodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here