Jak zrobić stroik świąteczny?

Mimo iż wciąż mamy środek jesieni i mało kto myśli o świętach, nadejdą one szybciej, niż myślimy. Już za niecały miesiąc w sklepach i marketach zaczną pojawiać się pierwsze dekoracje bożonarodzeniowe, po które sami na pewno dość prędko sięgniemy i zaczniemy ozdabiać nimi swoje domy. Pragniemy wytworzyć w nich zawsze wspaniałą świąteczną atmosferę, dzięki której spożycie nawet zwykłej kolacji wigilijnej stanie się dla wszystkich niezwykłym przeżyciem. Szukając najatrakcyjniejszych dekoracji tego rodzaju, na pewno natkniemy się na wiele stroików świątecznych, które być może prezentują się imponująco, ale kosztują tak wiele, że często szkoda nam jest wydać na nie jakiekolwiek pieniądze. Gdybyśmy natomiast wiedzieli, jak zrobić stroik świąteczny, przygotowalibyśmy z niego bardzo osobistą dekorację i wcale dużo byśmy za nią nie zapłacili. Nauczmy się tworzyć takie ozdoby i kreujmy je wspólnie z całą rodziną. Dla wszystkich będzie to wspaniała zabawa i przy okazji pretekst do spędzenia razem przyjemnego czasu.

Na samym początku wybierzmy podstawę dla naszych bożonarodzeniowych ozdób. Główną ich część powinny wypełniać rośliny – gałązki iglastych drzewek, które możemy pozyskać zupełnie za darmo. Przejdźmy się po swoim domu czy mieszkaniu, zajrzyjmy do swojego ogródka lub udajmy się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Szukajmy najatrakcyjniej prezentujących się drzewek i patrzmy, czy przypadkiem tuż pod nimi nie znajdziemy samotnie leżących gałązek. Możemy zabrać je ze sobą do domu i stworzyć z nich główną bazę dla naszych stroików. Wspaniale uzupełnią je także zwykłe szyszki, których na pewno mamy mnóstwo w swoim ogrodzie, orzechy włoskie, żołędzie widywane na ulicach i chodnikach oraz rajskie jabłuszka. Przejrzyjmy także kartony ze wszystkimi ozdobami wieszanymi na choinkach i wyciągnijmy z nich kilka mniejszych bombek, kokardek lub wstążek. Przygotujmy sobie wszystkie te drobne elementy, które według nas samych świetnie komponowałyby się z zieloną roślinnością.

A jak zrobić stroik świąteczny z przygotowanych już artykułów? Zacznijmy od połączenia samych gałązek. Przytnijmy je na określoną długość i złączmy ze sobą sznurkiem lub gorącym klejem. Możemy też przymocować je do siebie zwykłym drutem, który tutaj może sprawdzić się najlepiej. Następnie umieśćmy na gałązkach szyszki w taki sposób, aby ich główki były skierowane do sufitu. Przyklejmy je do gałązek lub po prostu zwiążmy je z nimi wstążką, uważając na to, aby nie była ona zauważalna. Następnie zacznijmy ozdabiać całą swoją podstawę. Obsypmy gałązki sztucznym śniegiem lub posypmy je brokatem. Możemy także umieścić między nimi większą świeczkę albo kilka mniejszych świeczek, by podczas mroźnych wieczorów móc je zapalić i wykreować w swoim domu prawdziwie świąteczną atmosferę. Kombinujmy z najróżniejszymi zestawieniami i nie ograniczajmy się w żadnym stopniu – jeśli mamy ochotę przyczepić do swojego stroika kilka bombek, po prostu to zróbmy. Ozdoby nie muszą być wcale perfekcyjnie. Te przygotowane własnoręcznie, nawet nieidealne, zawsze będą się nam podobać najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here