Cera wrażliwa

Każda osoba na świecie jest inna. Ma ma dwóch identycznych ludzi na świecie. Każda skóra jest inna o posiada wszelakie skłonności jak np. przetłuszczanie, wypryski, zaskórniki czy suchość. Dużo osób jednak nie wie jaki posiada typ cery. Poniżej znajduje się opis poszczególnych cer, aby było wam łatwiej zidentyfikować, który rodzaj cery posiadacie. Dlaczego jest to tak ważne? Jest to ważne, aby zachować odpowiednią pielęgnację i nie zaszkodzić skórze. Sprawdźcie jaki typ cery posiadacie!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jaki-masz-typ-cery/

Cera mieszana

Cera mieszana jest to połączenie dwóch typów cery: normalnej oraz tłustej. Osoby, które posiadają ten typ mogą zauważyć przetłuszczanie się w strefie T, czyli na czole, nosie oraz brodzie. Pozostałe części twarzy takie jak policzki i skronie są suche. 

Wybierając kosmetyki dla siebie starajcie się zwracać uwagę na właściwości jakie dany kosmetyk oferuje. Jeżeli chodzi o kremy, uważajcie na swoje pory. Unikajcie stosowania kosmetyków przeznaczonych tylko dla cery tłustej lub tych wyłącznie dla cery suchej. Nie jest oczywiście zabronione, aby stosować dwa oddzielne kosmetyki.

Cera sucha

Cera sucha jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się tym, że jest sucha. Dodatkowo jest ona szorstka, matowa i napięta, a czasami może nawet swędzieć. 

Przy wyborze kosmetyków szczególną uwagę należy przyłożyć do rodzaju oraz składu produktu. Zaleca się unikanie tych produktów, które na swojej etykiecie mają wymieniony alkohol. Będzie on jeszcze bardziej wysuszał waszą cerę

Cera normalna

Cera normalna to zdecydowanie najłatwiejszy typ cery do pielęgnacji, zatem jeżeli jesteście jej posiadaczkami powinnyście się tylko cieszyć. Cechuje się ona tym, że jest miękka i sprężysta. Dodatkowo ma ona zdrowy kolor. 

To, że skóra nie posiada jakichś większych problemów nie znaczy, że nie musimy o nią dbać.  Pamiętajcie o peelingach oraz kremach na dzień i na noc. Dodatkowo niezwykle ważną rolę odgrywa odpowiednia, prawidłowa dieta oraz prawidłowe nawodnienie organizmu.

Cera tłusta

Cera tłusta to chyba najłatwiejsza do zidentyfikowania cera. Pory w przypadku takiej cery są powiększone, cała twarz wydaje się być przetłuszczona, a nawet błyszcząca. Osoby, które posiadają powinny odpowiednio ją nawilżać. Ważna jest również pielęgnacja. Bez niej, możemy bardzo łatwo zniszczyć kondycję swojej skóry.

Cera wrażliwa

Cera wrażliwa to tak naprawdę nie typ cery, a jej stan. Cera mieszana, 

tłusta, sucha czy normalna także może być cerą wrażliwą. Ważne jest, aby pamiętać o prawidłowo dobranych kosmetykach.

Ważne jest, aby unikać wszystkiego co może nas podrażnić. Kremy oraz kosmetyki były o charakterze łagodzącym.

Zobacz też: http://babiniec-cafe.pl/jak-dbac-o-cere-wrazliwa-sprawdz-jakie-to-proste/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here