Kotwy pierścieniowe - jak je wybrać?

Często stosowanymi akcesoriami są kotwy pierścieniowe. Zdajecie sobie sprawę, że wybór takich elementów wcale nie jest prosty? Jakie czynniki trzeba zatem brać pod uwagę, żeby zdecydować się na porządne kotwy pierścieniowe?

Czym cechują się kotwy pierścieniowe?

Bardzo dużo osób zwraca uwagę na markę producenta. Oczywiście, warto decydować się na kotwy pierścieniowe od sprawdzonych i zweryfikowanych przedsiębiorstw, takich jak firma Stalmut. Fachowcy oferują Klientom między innymi kotwy pierścieniowe FBN. Są one wykonywane ze stali węglowej albo stali kwasoodpornej A4. Dodatkowo powłoka jest zabezpieczona poprzez zastosowanie ocynku galwanicznego albo ocynku ogniowego. Kotwy pierścieniowe są uniwersalne na wielu płaszczyznach. Między innymi ze względu na fakt, że mogą pracować w zakresie M6 – M20. Uniwersalność objawia się także szerokim zastosowaniem. Produkty tego typu są wykorzystywane na przykład do kotwienia bram, balustrad oraz konstrukcji stalowych. Bardzo ważna informacja jest taka, że kotwy pierścieniowe powinny być dobierane właśnie do konkretnej sytuacji. Pamiętajcie o tym, że występują tutaj bowiem stosunkowo duże naprężenia. Jeśli zatem materiał nie będzie odpowiednio dobrany, to może on ulec uszkodzeniu…

Co jeszcze warto wiedzieć na temat takich produktów? Dobrej jakości kotwy mechaniczne są stosunkowo łatwe i szybkie w montażu. Oczywiście, przede wszystkim dla fachowców. Niemniej jednak warto zauważyć, że nawet amator jest w stanie bez większego kłopotu poradzić sobie z tym zadaniem – po zastosowaniu się do zaleceń producenta. Kolejną cechą kotew mechanicznych jest możliwość użycia obciążeń tak naprawdę zaraz po ich osadzeniu. Bardzo popularne są kotwy posiadające specjalne zakończenia w postaci haka albo oczka, które dają większe pole do manewru uwzględniając rozmaite zadania do wykonania.

Jaki materiał będzie odpowiedni?

Specjaliści oferują rozmaite rozwiązania w tym konkretnym aspekcie. Wobec powyższego kotwy pierścieniowe powstają z różnych komponentów. Często jednak jest to już wspomniana stal. Nie tylko ze względu na dużą odporność na korozję. Dodatkowo takie komponenty cechują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Cała konstrukcja jest zatem bardzo solidna i odporna. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w przypadku betonu ta kwestia jest akurat bardzo istotna. W końcu trzeba używać takich akcesoriów, które nie spowodują uszkodzenia materiałów, ale jednocześnie zagwarantują odpowiednie mocowanie.

Zobacz aktualną ofertę – dyble do betonu od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here