Manicure hybrydowy - co warto wiedzieć?

Zabieg manicure hybrydowego nie jest dla większości kobiet żadną nowością. Niemniej jednak wiele z nich wciąż nie wie, na co zwracać uwagę decydując się na jego wykonanie. Co więcej, coraz częściej możemy znaleźć informację o wystąpieniu reakcji alergicznej po wykonaniu tego zabiegu. Dlaczego i kiedy hybryda uczula? Czy alergicy na zawsze muszą pożegnać się z manicure hybrydowym, gdy pojawi się u nich reakcja uczuleniowa po zabiegu? Co warto wiedzieć o lakierach hybrydowych? Dzisiejszy artykuł rozwieje Wasza wątpliwości!

Samodzielne malowanie vs manicure w salonie

Od czasu, kiedy kobiety masowo zaczęły wykonywać manicure hybrydowy, rynek oferujący produkty do tego zabiegu znacznie się poszerzył. Dzisiaj mamy do wyboru mnóstwo marek, które w swojej ofercie mają pełne zestawy do manicure hybrydowego.

Wiele kobiet stawia na atrakcyjność ceny i zamiast udać się do profesjonalnej manicurzystki, kupuje zestaw startowy i próbuje wykonać zabieg w domu. Jeśli posiadasz na tyle wprawy, by samodzielnie pomalować sobie paznokcie zwykłym lakierem, bez zalewania skórek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że prawidłowo wykonasz zabieg samodzielnie. Jeśli jednak samodzielne malowanie nie idzie Ci zbyt dobrze, lepiej postaw na sprawdzony salon manicure w Krakowie z doświadczoną kadrą i wysokiej jakości produktami i akcesoriami. W profesjonalnym salonie nie ma miejsca na niedociągnięcia czy niewprawionych stylistów. Tam zabieg musi być przeprowadzony z pełną starannością, higieną i bezpieczeństwem. Zdrowie klientki jest najważniejsze, dlatego też dobre salony stawiają na wysokiej jakości kosmetyki.

Wybierając salon manicure, pamiętaj, by kierować się jego opinią. W poszukiwaniach najlepszego salonu w mieście pomoże Ci nasz poradnik: JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY SALON MANICURE W KRAKOWIE? WIEMY, JAK GO ZNALEŹĆ!, w którym znajdziesz cenne wskazówki pozwalające szybko znaleźć najlepszy salon w okolicy. To także doskonałe źródło informacji, dzięki którym szybko przeklasyfikujesz salony i będziesz wiedziała, na co zwrócić uwagę w trakcie zabiegu.

Kiedy hybryda uczula?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, coraz więcej słyszy się o uczuleniach na hybrydę. Co zatem ma na to wpływ i kiedy zabieg może okazać się dla nas niebezpieczny? Otóż lakiery hybrydowe to związki chemiczne, których przeznaczeniem jest zdobienie płytki paznokcia. Uczulenie pojawia się w przypadku nieumiejętnego wykonania zabiegu np. w trakcie zranienia przy odsuwaniu skórek czy też w przypadku ich zalania. W momencie, kiedy dochodzi do kontaktu lakieru ze skórą, mogą wystąpić niepożądane odczyny alergiczne. Skóra wokół paznokci zaczerwieni się, będzie swędząca i piekąca. Wówczas należy natychmiast usunąć lakier, zanim uczulenie się pogłębi.

Warto jednak nadmienić, że nie wszystkie lakiery hybrydowe uczulają. Najczęściej za reakcję odpowiada związek, który ma za zadanie utwardzić lakier. Dlatego tak ważne jest, aby stawiać na sprawdzone, znane na rynku kosmetycznym marki. Ceniący się liderzy starają się, aby ich produkty zawierały jak najmniej silnych związków. Decydując się na zabieg, warto zapytać o markę oraz sprawdzić, czy na etykiecie buteleczki widnieje informacja o formule 3 free. Te lakiery zwykle nie wywołują reakcji alergicznych. Nie bez znaczenia jest również moc lampy, gdyż nieprawidłowo utwardzony lakier zwiększa ryzyko wystąpienia uczulenia.

Aby zatem zabezpieczyć się przed ewentualnym skutkiem niepożądanym, należy stawiać na dobrej jakości produkty i profesjonalne salony manicure. Bezpiecznie przeprowadzony zabieg to podstawa!

aplikacja Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here