Kuchenka retro wolnostojąca – jak wybrać najlepszą

Kuchenki w stylu retro cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Tego typu sprzęt świetnie nadaje się do wielu kuchni, które wykańczane są w stylu retro, ale również pasują do wielu innych aranżacji. Jak wybrać odpowiednią kuchenkę retro?

W sklepach oferujących sprzęt AGD można znaleźć pełną paletę różnych kuchenek. Wśród nich można zobaczyć także kuchenki retro wolnostojące, które świetnie sprawdzają się w kuchniach stylizowanych na dawne.

Czym powinna cechować się dobra kuchenka retro wolnostojąca? Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy doborze takiego sprzętu AGD? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Kuchenka retro wolnostojąca – rodzaj kuchenki

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie kuchenki retro, jest jej rodzaj. Aktualnie w sprzedaży znaleźć można trzy główne rodzaje kuchenek, a mianowicie są to:

– kuchenki gazowe
– kuchenki ceramiczne
– kuchenki indukcyjne

Efekt retro najłatwiej jest uzyskać z użyciem kuchenek gazowych. Są one także preferowane przez wiele osób, chociaż musimy pamiętać o tym, że wymagane jest wtedy przyłącze gazowe – z sieci lub z butli.

Wygodniejsze w użyciu są kuchenki z płytami ceramicznymi i indukcyjnymi, jednak nie będą one odpowiadały każdej osobie, której zależy na retro wyglądzie.

Kuchenka retro wolnostojąca – wymiary

Przy zakupie kuchenki retro wolnostojącej należy także zwrócić szczególną uwagę na jej wymiary.

W sprzedaży znaleźć można kuchenki o różnych rozmiarach – standardowe kuchenki z czterema palnikami o szerokości 600 mm, ale również szersze kuchenki z sześcioma lub nawet ośmioma palnikami.

Kuchenka retro wolnostojąca – funkcje

Dobra kuchenka retro wolnostojąca powinna zaoferować swojemu użytkownikowi szeroką gamę różnych funkcji, aby gotowanie i pieczenie wraz z nią było jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze.

W zależności od kuchenki mamy do czynienia z poniższymi rodzajami funkcji:

– wbudowana zapalarka do gazu w pokrętle lub jako dodatkowy przycisk
– systemy zabezpieczające, na przykład przed wypływem gazu
– różne funkcje w piekarnikach elektrycznych – grzanie góra i dół, grill, funkcja pary, funkcja samooczyszczania piekarnika
– zegary – timery przeznaczone do odmierzania czasu
– sygnalizatory dźwiękowe

Życzymy udanych zakupów!

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here