Łóżko kontynentalne – do Twojej sypialni

0
367

Łóżka kontynentalne na stałe zmieniły krajobraz polskich sklepów meblarskich. Zyskały sobie także grono wiernych odbiorców, którzy uznali je za najwygodniejsze spośród wszystkich dostępnych typów łóżek. Choć może się to wydawać lekką przesadą, to jednak łóżka kontynentalne zasługują na określenie najbardziej miękkich oraz przyjaznych w czasie wypoczynku. Poniżej przybliżamy ich charakterystykę, podpowiadamy jak wybierać łóżka kontynentalne krok po kroku oraz na jakie ich cechy warto zwrócić uwagę.

Konstrukcja typowego łóżka kontynentalnego 

Łóżka kontynentalne składają się z kilku kluczowych elementów. Przede wszystkim jest to skrzynia, będąca podstawą łóżka oraz objętościowo jego największą częścią. Skrzynia nie jest jednak wykorzystywana jako pojemnik do przechowywania pościeli – jak ma to miejsce w innych modelach łóżek. W tym wypadku jest ona pojemnikiem na materac spodni, który stanowi podstawę całej powierzchni snu. Oprócz niego, w konstrukcji łóżka kontynentalnego znajduje się materac wierzchni oraz materac kontynentalny. 

W rezultacie występują aż trzy osobne warstwy materacy, których zadaniem jest zagwarantowanie Ci maksimum przyjemnego snu. Kluczowa jest pod tym względem rola materaca kontynentalnego, którego głównym zadaniem jest wspomagać Twoje ciało w przyjmowaniu właściwej pozycji oraz stabilizacja ułożenia kręgosłupa. 

Oprócz powyższych, w konstrukcji typowego łóżka kontynentalnego znajduje się także zagłówek. Jest on niezastąpiony w przypadku osób, które lubią urządzać w łóżku długie maratony filmowe, czytać literaturę do poduszki lub podejmować inne, mniej lub bardziej wymagające aktywności. Zagłówek jest wygodnym i miękkim oparciem, które uchroni Twoje plecy przed kontaktem z chłodną ścianą oraz pomoże Ci utrzymać wygodną i zdrową dla kręgosłupa pozycję. 

Wybór łóżka kontynentalnego a jego najważniejsze cechy

Przeglądając łóżka kontynentalne, z pewnością zauważyłeś, że są to meble stosunkowo wysokie. Zazwyczaj, powierzchnia spania ulokowana jest na poziomie 70 cm powyżej podłogi. Jest to zaleta, na którą warto zwrócić uwagę. Łóżka kontynentalne są wygodne w codziennym użytkowaniu, szczególnie gdy mowa o  osobach ograniczonych ruchowo lub seniorach, dla których zginanie kolan stanowi duże utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. 

Wybierając łóżko kontynentalne, warto zwrócić uwagę na sposób wykonania jego materacy. Polecamy sięgnąć po modele z materacami wyposażonymi w sprężyny i kieszenie bonellowe. Modele takie są maksymalnie wygodne oraz z łatwością dopasowują się do preferencji swoich użytkowników. Choć również inne typy materacy znajdują zastosowanie w meblach kontynentalnych, to jednak wersje bonellowe są wybierane najczęściej. W wielu sklepach znajdziesz kontynentalne łóżko z materacem dostępne od ręki. 

Dodatkową zaletą łóżek kontynentalnych jest fakt, że wiele spośród dostępnych modeli odznacza się wysoce estetycznym wykonaniem. Łóżka pokryte są tkaninami obiciowymi, a ich stelaż wykonany jest najczęściej z wysokiej klasy gatunków drewna. Najczęstszy wybór dla par to kontynentalne łóżko tapicerowane 160x200cm. Wybierając taki model warto zwrócić uwagę zarówno na rodzaj tkaniny obiciowej jak i pokrywające ją kolory oraz estetyczne desenie. Powinny pasować zarówno do Twojego gustu jak i stylu całego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here