Pieprzyki

Wygląd jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach i dlatego każdy z nas chce się prezentować świetnie. Szczególnie dokuczliwe są znamiona na ciele, które się pojawiają i nie chcą zniknąć. Usuwanie pieprzyków przeprowadzają lekarze, którzy mają tytuł dermatologa. Czasami jest potrzebna wizyta u onkologa, jeżeli po wycięciu pieprzyka dermatolog stwierdzi, że wykrył czerniaka. W tym celu bardzo pomocne są dermatoskopy. Obecnie usuwanie znamion Katowice przebiega w profesjonalnych warunkach, ponieważ gabinety, które posiadają lekarze dermatolodzy są specjalistycznie wyposażone.

Jak wygląda zabieg?

Najbardziej niebezpiecznymi znamionami są włókniaki usuwanie ich powinno być przeprowadzone przed doświadczonego lekarza, który już wcześniej wykonywał podobne zabiegi. Jeżeli nie zostaną zachowane wszelkie możliwe procedury to możemy nabawić się niebezpiecznych powikłań. Usuwanie pieprzyków odbywa się oczywiście przy znieczuleniu miejscowym. Przez chirurga wycinana jest skóra z zapasem jednego milimetra, a następnie zakładane są szwy. Wycięty kawałek skóry zostaje przesłany do badania, żeby wykluczyć ryzyko nowotworu. Szwy zdejmowane są zazwyczaj po dwóch tygodniach. Ostatnio bardzo popularnym sposobem jest usuwanie znamion przy użyciu lasera, jednak onkolodzy nie preferują tej metody.

Użycie lasera

Laser nie pozostawia żadnego kawałka skóry i w ten sposób nie możemy się dowiedzieć, czy zmiana, którą usunęliśmy była nowotworowa, czy też nie. Często zmiany, które pozornie wyglądają łagodnie mogą być objawem rozwijającego się nowotworu, dlatego każdy usunięty pieprzyk powinniśmy przebadać w warunkach laboratoryjnych. Strukturę drobnych guzków przybierają włókniaki usuwanie ich jest obecnie na porządku dziennym i wiele pacjentów decyduje się na taki zabieg. Usuwanie znamion katowice nie jest bolesne, ponieważ znieczulenie miejscowe potrafi całkowicie zneutralizować ból.

Podział włókniaków

Włókniaki dzielimy na miękkie oraz twarde. Włókniaki miękkie zazwyczaj mają kolor podobny do skóry człowieka i w dotyku są miękkie oraz delikatne. Włókniaki twarde mają z reguły chropowatą powierzchnię i w zależności od stadium przybierają kolor brązowy lub czerwony. Włókniaki miękkie łatwo pomylić z tłuszczakami, ponieważ na pierwszy rzut oka są one bardzo podobne. Dopiero doświadczony dermatolog może stwierdzić różnice i postawić właściwą diagnozę. Im wcześniej usuniemy niechciane znamię, tym większa szansa na jego całkowite oraz pełne wyleczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here