Rodzaje grzejników elektrycznych

0
1470

Grzejnik elektryczny to rozwiązanie, dzięki któremu w okresach przejściowych możemy dogrzać swoje mieszkanie. Dzięki niemu możemy uzyskać pożądaną temperaturę w pomieszczeniu oraz zapewnić sobie odpowiedni komfort cieplny podczas chłodniejszych dni. Na rynku istnieje wiele rodzai grzejników elektrycznych, które mogą sprostać naszym potrzebom. Poznaj najpopularniejsze z nich i wybierz najlepszy dla swojego mieszkania.

Grzejniki olejowe

We wnętrzu tego grzejnika jak sama nazwa wskazuje, znajduje się olej, który nagrzewa się stopniowo. Jeśli chcemy ogrzać pomieszczenie takim grzejnikiem, to musimy odczekać dłuższą chwilę, ale może to zrekompensować fakt, że grzejniki olejowe nawet po wyłączeniu jeszcze przez dłuższy czas oddają ciepło. Jest to także grzejnik elektryczny idealny dla alergików, ponieważ nie działa on na zasadzie cyrkulacji powietrza, co wiążę się z roznoszeniem roztoczy po całym pomieszczeniu.

Grzejnik konwekcyjny

Są to urządzenia, które są bardzo łatwe w instalacji oraz zachęcają swoją ceną. Za ich największą zaletę można uznać to, że bardzo szybko się nagrzewają, więc są idealne dla osób, którym zależy na tym, aby w szybkim tempie ogrzać jakieś pomieszczenie. Niestety tak samo, jak szybko się nagrzewają, tak samo szybko stygną i po ich wyłączeniu temperatura szybko wraca do tej poprzedniej. Jest to więc rodzaj grzejnika, który raczej nie sprawdzi się na dłuższą metę i służy jedynie do szybkiego ogrzania pomieszczeń sezonowych, w których nie ma sensu montować tradycyjnego grzejnika, ponieważ nie korzysta się z nich na co dzień.

Termowentylator

Jest bardzo łatwy w przenoszeniu i jego cena nie jest zbyt duża w porównaniu z innymi rodzajami grzejników elektrycznych. Termowentylator zbudowany jest z wiatraczka i spirali grzewczej. W momencie, gdy wiatraczek się kręci, rozprzestrzenia ciepło oddane przez spiralę po pomieszczeniu i w taki sposób podwyższa temperaturę w pokoju. Ich minusem jest to, że niektóre modele potrafią być głośne, co możesz przeszkadzać podczas codziennego użytkowania. Zaleca się korzystanie z nich, gdy pomieszczenie wymaga lekkiego dogrzania w bardzo zimne dni.

Grzejnik ceramiczny

Działają one dzięki zastosowaniu wkładu ceramicznego, który bardzo szybko się nagrzewa i powoli stygnie. Trzeba jednak pamiętać, że podczas nagrzewania takiego wkładu, grzejnik zużywa bardzo dużo energii elektrycznej i na dłuższą metę może nie być energooszczędnym rozwiązaniem. Zaleca się go raczej stosować jedynie raz na jakiś czas, ponieważ regularne jego włączanie może znacznie zwiększyć rachunki za prąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here