kalosze dla dziecka, czy warto kupić?

Wszystkie maluchy, uwielbiają bawić się na zewnątrz. Aktywność na świeżym powietrzu ma same pozytywne korzyści, które wpływają na rozwój dziecka. Regularny ruch pozwala utrzymać zdrowy kręgosłup oraz odpowiednią wagę. Dodatkowo zwiększa odporność dziecka.

Bez względy jaka pogoda panuje za oknem, rodzice nie powinni rezygnować ze spacerów z maluchami. Nawet gdy pada deszcz. Wystarczy zadbać o prawidłowe ubranie i dobre kalosze. Dzięki temu dziecko będzie mogło bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu.

Jak dobrać rozmiar kaloszy dla dziecka?

Kalosze są polecane wszystkim dzieciakom, bez względu na wiek. Już nawet roczne dziecko, śmiało może korzystać z tego rodzaju obuwia. Musi być spełniony tylko jeden warunek, kalosze muszą być dobrze dobrane. Kalosze dziecięce powinny być lekkie, żeby nie utrudniać chodzenia dziecku oraz powinny być dobrze dopasowane do stopy. Wybierając rozmiar kaloszy, weźmy pod uwagę założenie dodatkowej skarpety. Która czasami jest obowiązkowa, w chłodniejsze dni.

jakie kupić kalosze dziecięce

 

Stopy maluchów rosną dość szybko, to wie każdy. Dlatego wskazane jest, żeby wybierać taki model kaloszy, który będzie zostawiał 10–15 mm wolnej przestrzeni w palcach. Gdy kupimy za duże kalosze, dziecko straci stabilność podczas chodu. Dodatkowo mogą powstać otarcia.

Gdy nasz maluch nosi rozmiar butów 20, kalosze powinniśmy kupić w rozmiarze 22 lub 23.

Kalosze dla dzieci z ocieplaczem, czy bez?

To zależy od pory roku, musimy przeanalizować kiedy będą używane kalosze. Kalosze z ocieplaczem są niewiele droższe, jednak wydają się bardziej uniwersalne. Taki rodzaj kaloszy może być używany, nawet w sezonie letnim. Wystarczy, że wyjmiemy ocieplacz. Taki materiał izolacyjny, można prać w pralce w temperaturze 40 stopni, co jest również istotne.

Jest jedna zasada przy wyborze kaloszy z ocieplaczem, należy pamiętać, że ten sam model kaloszy, w tym samym rozmiarze, bez ocieplacza i z nim będzie miał różną długość wkładki. Czemu? Ocieplacz zajmuje trochę więcej miejsca w środku kalosza.

Przeczytaj też: http://www.zieloni2004.pl/buty-trekkingowe-dla-dzieci-jakie-buty-kupic-dziecko-w-gory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here