Witryny kuchenne, czyli jak kuchni dodać romantyzmu

Szafki umożliwiające nam wyeksponowanie zastawy stołowej to interesujący element wyposażenia, który kuchni dodaje uroku. Przeszklona szafka dodatkowo urozmaica kuchenną zabudowę. Sprawdź, jakie jeszcze możliwości przynosi nam witryna kuchenna.

Szafka z szybą – gdzie się sprawdzi?

Komoda do kuchni z przeszklonymi drzwiczkami w pierwszej kolejności kojarzy nam się z kuchnią klasyczną, prowansalską czy sielską kuchnią w stylu rustykalnym, do której idealnie pasować będzie postarzany – drewniany albo biały – kredens kuchenny. Jednak witryny kuchenne mogą mieć zupełnie modernistyczny wygląd, dzięki czemu doskonale wpiszą się także w nowoczesne aranżacje. Ciężkie, drewniane półki zastępuje się w nich delikatnymi półkami ze szkła i nierzadko – dla dodatkowego efektu – podświetla się je taśmami LED. Przeszklone szafki na wymiar mogą stać się także świetnym wypełnieniem ewentualnych wnęk. Pięknie będą też prezentować się w otwartych kuchniach, jako akcent łączący kuchnię z jadalnią czy salonem.

Szafka z szybą

Witryna kuchenna – pomysłowe rozwiązania

W zależności od budowy witryn, możemy je zaaranżować w różny sposób, na różne sposoby włączając je do kuchennej zabudowy.

  • Witryna wisząca do kuchni – może pojawić się jako samodzielna szafka lub cześć górnej zabudowy. Pozwoli na wygodne przechowywanie podręcznej zastawy w postaci talerzy, szklanek czy kubków. Ciekawe rozwiązanie mogą stanowić przeszklone szafki narożne, które w najwyższym stopniu meblom kuchennym dodaszą lekkości.
  • Witryna kuchenna stojąca – wysoka szafka pięknie wyglądać będzie na zakończeniu kuchennej zabudowy. Szklane drzwiczki mogą zdobić ją nie tylko od frontu, ale równie dobrze mogą pojawić się także z boku szafki, dla spotęgowania efektu.
  • Wolnostojący kredens kuchenny – jest nie tylko dobrym wyborem do jadalni. Idealnie podkreśli rustykalny charakter kuchni, w której stara witryna może stać się centralnym elementem wystroju.

Witryna kuchenna

Za szklanymi drzwiami, czyli co umieścić w witrynie kuchennej?

Ponieważ przeszklone drzwiczki raczej eksponują, niż ukrywają przedmioty, które trzymamy w środku, nie bez znaczenia jest, co w witrynie kuchennej będziemy przechowywać. Z reguły w szklanych szafkach ląduje świąteczna zastawa czy szklane lub kryształowe naczynia. Pomysłowe rozwiązania, które pozwolą nieco wzbogacić wystrój kuchni, przynoszą nam projekty realizowane przez producentów mebli kuchennych i marki oferujące kuchenne akcesoria. Wspólne przedsięwzięcia polegają na tworzeniu harmonijnych kolekcji czy też dobieraniu najlepiej pasujących do siebie elementów dekoracyjnych. Przykładem może być tu wspólny projekt producenta mebli kuchennych na wymiar Verle Küchen oraz firmy DUKA.

Specjaliści pracujący dla obu marek, zestawiając pasujące do siebie designem i stylem elementy poszczególnych kolekcji, tworzą kompletne wnętrza kuchenne i pokazują, jak w ciekawy sposób zaaranżować nowoczesne i rustykalne kuchnie, w tym między innymi podpowiadają, co powinno znaleźć się za szklanymi frontami szafek kuchennych. Piękna ceramika i eleganckie szkło dodadzą wytwornego charakteru całej aranżacji. Nic więc dziwnego, że już marzy Ci się nowa witryna kuchenna!

witryna kuchenna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here