Woda po goleniu wraca do łask! Jak wybrać najlepszą dla siebie

Woda po goleniu, mimo że przez lata zdawała się być zapomnianym elementem męskiej pielęgnacji, wraca właśnie do łask. Coraz więcej mężczyzn znajduje czas na to, aby wyszukać odpowiednią markę dla siebie, coraz więcej męskiej części populacji zwraca też uwagę na to, aby dobrać kosmetyk dedykowany do indywidualnych potrzeb cery.

Kilka słów o historii

Pierwsze butelki wody po goleniu obiegły świat już na początku XVIII wieku, gdy po raz pierwszy zaczęli produkować je Włosi. Pierwsze wytwórnie wody po goleniu pochodzą z wytwórni Farina i właśnie pod tą marką znane są do dziś. Obecnie, flakony z wodą po goleniu Farina znajdziemy w każdej drogerii. Wytwórnia prowadzona jest już przez ósme pokolenie tego samego rodu. Mimo że przez wieki receptura wody po goleniu tej marki uległa zmianie, to jednak zasadnicze składniki pozostały bez zmian. Są to: bergamotka, lawenda, rozmaryn, cytryna i pomarańcza oraz lawenda.

Czy właściwie jest woda po goleniu?

Woda po goleniu to rodzaj wody toaletowej, w której składzie dominuje alkohol wymieszany z olejkami eterycznymi, substancjami łagodzącymi oraz z wodą demineralizowaną. Taki skład pozwala na trwałe utrzymywanie się zapachu kosmetyku na skórze (nawet do 4 godzin). Pierwotnie, główną funkcją wody po goleniu było dezynfekowanie skóry twarzy po goleniu. Obecnie, dzięki rozmaitym substancjom pielęgnującym zawartym w tym kosmetyku, woda po goleniu wzmacnia kondycję skóry i może być używana również przez mężczyzn posiadających cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Dzięki stosunkowo trwałemu zapachowi, woda po goleniu może pełnić taką rolę, jaką pełnią klasyczne perfumy. Jeśli nie jesteśmy fanami zapachowych kosmetyków lub mamy już perfumy, których używamy na pozostałe części ciała, możemy używać wody po goleniu bezzapachowej.

Jaką wodę po goleniu wybrać?

Szukając odpowiedniej wody po goleniu dla siebie, zwróćmy uwagę na to, aby skład kosmetyku był dopasowany do potrzeb naszej cery. Osoby, które mają cerę skłonną do podrażnień (czyli taką, która łatwo się czerwieni) powinny wybierać te wody po goleniu, które mają ograniczoną ilość alkoholu. Jeśli mimo minimalnej zawartości alkoholu czujemy, nasza skóra nadal źle reaguje na ten kosmetyk, warto wypróbować balsam po goleniu, który co do zasady nie ma w składzie alkoholu.

Szukanie dobrej wody po goleniu dla siebie powinno być podparte czytaniem informacji z etykiet. Dobra woda po goleniu powinna mieć w swoim składzie na jednej z najwyższych pozycji na etykiecie panthenol, który działa nawilżająco na naszą skórę. Warto szukać też produktów z wysoką zawartością tocopherolu acetate, czyli witaminy E. Składnik ten bardzo sprzyja regenerowaniu się skóry i ochrania ją przed działaniem słońca, wiatru i innych szkodliwych czynników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here