Listwy wykończeniowe do płytek jako niezbędny element domu

0
1423

Niedawno ruszył sklep listwy.online, pozwalający na zakup wykonanych ze stali i aluminium listew wykończeniowych do płytek. Producentem wszystkich dostępnych modeli jest Pawotex, polska marka, która cieszy się już dużym uznaniem w branży. Wbrew pozorom listwy wykończeniowe odgrywają ogromne znaczenie, jeśli chcemy, by nasz dom bądź mieszkanie prezentowały się w sposób dopracowany i schludny. Spośród oferowanego asortymentu możemy wybrać listwę, która idealnie spełni nasze oczekiwania.

Listwy.online – produkty w najwyższej jakości

Listwy wykończeniowe do płytek wykonane ze stali nierdzewnej bądź aluminium to doskonała alternatywa dla plastikowych czy drewnianych modeli. Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że oba metale wykazują się zdecydowanie większą trwałością niż inne materiały, co przekłada się na elementy, które zabezpieczymy właśnie przy pomocy tych listew.

Aluminium znane jest ze swojej lekkości i giętkości. Wbrew pozorom jednak jest przy tym bardzo wytrzymałe, więc na pewno nie zacznie się odkształcać pod wpływem dużych obciążeń. Dodatkowo aluminium jest w pełni odporne na korozję. Tworzone z niego listwy sprawdzają się zatem w pomieszczeniach zawilgoconych, jako że nie ma ryzyka wystąpienia pleśni czy grzybów.

Stal nierdzewna z kolei jest zdecydowanie twardsza, jednak dzięki odpowiednim wyważeniu listwy wcale nie są ciężkie. Jednocześnie stają się synonimem solidności i trwałości. Stop w doskonałej jakości sprawia, że tutaj również nie musimy się obawiać o rdzę. Listwy stalowe, podobnie jak zresztą aluminiowe, doskonale radzą sobie z warunkami zewnętrznymi w postaci mocnego słońca czy intensywnych opadów.

Inwestując w produkty dostępne na listwy.online gwarantujemy sobie duże bezpieczeństwo, ochronę delikatnych krawędzi płytek oraz ładny efekt na długie lata.

Jak można wykorzystać listwy wykończeniowe do płytek?

Pamiętajmy, że płytki ceramiczne są niezwykle uniwersalne – właściwie trudno o dom czy mieszkanie, gdzie nie zostały zastosowane ani razu. I choć z pewnością dbamy o to, by każdy poszczególny segment był dobrze przymocowany, to jednak brzegi płytek wymagają odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami.

Przykładowo szczególnie wrażliwe są narożniki ścian, narażone na liczne obtłuczenia i ubytki. Zamiast martwić się o ewentualną dziurę, lepiej od razu wykorzystać stalowy lub aluminiowy kątownik, który dokładnie zabezpieczy róg ściany i przy okazji nada wnętrzu surowy, modernistyczny charakter.

Co w przypadku, gdy płytki powędrowały na posadzkę w kuchni, a ta jest bezpośrednio otwarta na salon, gdzie z kolei wybraliśmy panele? Całkiem prawdopodobne, że wysokości podłóg będą się różnić, powodując niebezpieczny uskok. Na dodatek przejście między materiałami bywa bardzo ostre, a przez to nieestetyczne. Listwy progowe bądź też listwy łączące sprawią, że jedna posadzka przejdzie płynnie w drugą. Poziomy się wyrównają, a próg będzie odpowiednio chroniony. Umożliwi to także zachowanie szczeliny dylatacyjnej, niezbędnej do wydłużenia trwałości podłogi.

Stalowe i aluminiowe listwy wykończeniowe to mnogość uniwersalnych, a przede wszystkim solidnych rozwiązań do każdego domu czy mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here