Zabawa w urządzanie przedpokoju

Wszystko z czasem zaczyna nam się po prostu nudzić. Nawet idealnie zaaranżowany dom, który niegdyś zachwycał nas pod każdym względem, nagle staje się dla nas znienawidzonym miejscem, w którym kompletnie nie chcemy spędzać wolnego czasu. Zużyte już meble wypoczynkowe zapadają się pod ciężarem naszego ciała, a fikuśne firanki błyskawicznie działają nam na nerwy i sprawiają, że mamy ochotę ściągnąć je z okien i od razu wyrzucić do kosza. Wygląd każdego pokoju ma spory wpływ na ogólną wartość naszego budynku mieszkalnego. Jeśli chcemy ją podwyższyć, zajmijmy się każdym pomieszczeniem z osobna, zaczynając od tego, który sami widujemy niemalże na każdym kroku – od przedpokoju. A jak urządzić przedpokój, by stał się on atrakcyjnym i jednocześnie funkcjonalnym miejscem? Co można stworzyć z ciasną i małą wnęką, której widok zawsze nas przytłacza i do wszystkiego zniechęca?

Z założenia przedpokoje są najmniejszymi pomieszczeniami w naszych domach. Ciasne i bardzo wąskie sprawiają wrażenie nieprzytulnych. Zazwyczaj uciekamy z nich jak najszybciej do dalszych części naszych budynków, przeznaczając je wyłącznie do przechowywania odzieży wierzchniej czy ubierania butów wyjściowych. Gdybyśmy jednak dobrze zaaranżowali swój przedpokój, moglibyśmy o wiele lepiej go wykorzystać. Zadbajmy przede wszystkim o znajdującą się w nim przestrzeń i postarajmy się sprawić, by wizualnie wyglądało to tak, jak gdyby było jej więcej. Przemalujmy ściany swojego pomieszczenia na jasną barwę – może to być nawet biel. Na podłodze ułóżmy beżowe lub jasnobrązowe panele podłogowe, w żadnym wypadku nie pokrywając ich dywanami czy jakimikolwiek wykładzinami. Jeżeli zależy nam na tym, aby nikt nie wchodził do naszego domu w brudnych butach, wycieraczkę możemy ustawić na zewnątrz – tuż przed drzwiami wyjściowymi od strony klatki bądź podwórka. Prostota i minimalizm to najlepszy sposób na optyczne powiększenie nawet ciasnej wnęki, z którą pozornie nic się nie da zrobić.

A jak urządzić przedpokój, aby był on funkcjonalny? Oczywiście musimy w nim zastosować komplet praktycznych i użytecznych mebli. Wybierając wszelkiego typu szafki, komody i szafy, starajmy się trzymać jednej linii meblarskiej. Nie próbujmy łączyć ze sobą rzeczy pochodzących z różnych sklepów bądź nawet odmiennych kolekcji. Jeżeli nie mamy idealnego wyczucia stylu i nie znamy się za bardzo na architekturze wnętrz, nasze próby najprawdopodobniej pójdą na marne. O wiele prościej jest za jednym razem zakupić cały zestaw mebli do przedpokoju. Przypilnujmy tego, by pojawiła się w nim pojemna szafa z oddzielnym miejscem na powieszenie odzieży wierzchniej oraz kontenerkiem na mniejsze przedmioty, wisząca półka przeznaczona do chowania kluczy i drobnych dokumentów oraz szafka na buty. Komplet mebli możemy uzupełnić większym lustrem, które powieszone na ścianie da dodatkowe złudzenie większego metrażu. Jeżeli cały przedpokój wyda nam się zbyt pusty, postawmy na jednej z jego półek wazon wypełniony kolorowymi kwiatami, który wspaniale go ożywi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here