książki kryminalne

Literatura kryminalna z roku na rok zyskuje sobie coraz większe grono fanów. Wciągające historie dostarczają dreszczyku emocji i sprawiają, że czytelnik nabiera ochoty na więcej. Sprawdź, co mają do zaoferowania książki kryminalne, które szczególnie warto przeczytać.

Thrillery to jedne z chętniej wybieranych tytułów we wszystkich grupach wiekowych czytelników. Trudno się temu dziwić, mają one wiele zalet. Wartka akcja, zagadka do rozwikłania, nagłe zwroty akcji, trzymanie w napięciu – przy nich nie grozi ci nuda! Wybierz kryminał, który będzie ci towarzyszył podczas emocjonujących chwil z książką w ręku. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie https://www.empik.com/ksiazki/kryminal-sensacja-thriller.

Kryminały – książki dla wymagających czytelników

Literatura kryminalna doskonale nadaje się do czytania w niemal każdym wieku. Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się przeczytać wciągający kryminał? Jeśli nie miałeś okazji, z pewnością powinieneś spróbować! Początkowo warto określić swoje ogólne preferencje. Aby wybrać dla siebie powieść, musisz określić, jaka tematyka przypadnie ci do gustu. Łatwiej będzie ci to zrobić, gdy zastanowisz się, co łączy twoje ulubione książki. Taki wspólny mianownik to dobry początek, aby znaleźć kryminalną lekturę, której czytanie będzie dla ciebie prawdziwą przyjemnością.

Opowieść z romantycznym tłem, rozwikłanie zagadki porwania lub zaginięcia, nawiązania do prawdziwych historii, wątki polityczne a może poszukiwanie sprawcy morderstwa w egzotycznym kraju, którego kulturę i zwyczaje możesz poznać przy okazji odkrywania zabójcy? Akcje popularnych kryminałów, których królową określa się Agatę Christie, potrafią łączyć w sobie wiele ciekawych wątków, a umiejętnie poprowadzona fabuła i zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury.

Dobre kryminały z Polski – Remigiusz Mróz i Wojciech Chmielarz

Świetnie opisane historie osadzone w polskich realiach to domena książek autorstwa Remigiusza Mroza. Jeśli interesują cię takie klimaty, kryminał „Przepaść” powinien trafić na twoją listę lektur do przeczytania. Niebanalnie prowadzona opowieść dotycząca śledztwa w sprawie zaginięcia poprowadzi cię przez niebezpieczne góry i ukaże interesujące historie z życia postaci. Jeśli spodoba ci się ta książka, sięgnij po pozostałe tytuły tego autora, który za każdym razem zaskakuje czytelników swoimi kryminałami.

Jeśli lubisz historie o zawiłych relacjach, być może spodoba ci się „Żmijowisko” autorstwa Wojciecha Chmielarza. Akcja osadzona jest w pięknych okolicznościach przyrody i toczy się wokół zagadkowego zaginięcia, przy okazji poruszając wątki z zagmatwanej przeszłości. W tym przypadku będziesz musiał dokładnie skupić się na każdym wątku, żeby rozwiązać wszystkie zagadki dotyczące relacji bohaterów książki.

Wciągające kryminalne książki Stiega Larssona

Stieg Larsson to mistrz literatury, który jak nikt inny potrafi budować napięcie. Napisane przez niego książki, m.in. „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających czytelników. Opowieść ta, to niezwykle wciągająca historia, która zachwyci nie jednego fana kryminałów. Mówi o poszukiwaniu rozwiązania zagadki tajemniczego zniknięcia kilkunastoletniej dziewczyny. Autor zadbał o każdy szczegół, tak aby czytelnik nawet przez chwilę się nie nudził.

Polecane kryminały – „Morderstwo w Orient Expressie”

Klasyka kryminału – książka, wobec której nie sposób przejść obojętnie. „Morderstwo w Orient Expressie” to opowieść napisana przez niekwestionowaną królową literatury kryminalnej – Agatę Christie. Zagadka związana ze zbrodnią dokonaną w legendarnym pociągu z pewnością skradnie twoje serce i tak zainteresuje cię do tego stopnia, że przeczytasz ją w jeden wieczór.

Sprawdź, czy literatura kryminalna to coś dla ciebie. Być może po przeczytaniu polecanych książek staniesz się jej wiernym fanem! Śledź perypetie detektywów, dziennikarzy i komisarzy, którzy często są bohaterami kryminalnych książek. Podejmij próby rozwiązania zagadek zbrodni i zaginięć, szukaj szczegółów i łącz fakty – wszystko to jest wspaniałą gimnastyką dla mózgu i treningiem logicznego myślenia.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here