Jak nie przytyć w ciąży?

Nie można nic nie przytyć w ciąży, te kilka kilogramów niestety musi wpaść, ponieważ dla naszego organizmu to inny stan, w końcu będziemy nosić to dziecko, jednak rzeczywiście nie będą to typowo nasze kilogramy a dziecka.
Odpowiednie odżywianie
Na samym początku trzeba wywalić ten mit z głowy, że jak jestem w ciąży to mam prawo do zachcianek. Oczywiście są kobiety, które tak mocno odczuwają potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, że nie da się u nich tego powstrzymać. Jednak z drugiej strony jest to mała grupa, bo większość kobiet spokojnie mogłaby się powstrzymać, ale uważa, że jeżeli jest w ciąży to jej wolno. Podczas ciąży powinniśmy jeść zdrowo i zgodnie z naszym zapotrzebowaniem kalorycznym. Ciąża to nie jest choroba i nie powinniśmy wprowadzać do naszego jadłospisu jakiś dziwnych potraw, których nigdy na co dzień nie spożywaliśmy. Podczas ciąży najważniejsze dla nas są:
– Witamina C
– Witamina B9
– Kwas foliowy
– Wapń
– Kwasy Omega-3
– Błonnik
Większość tych rzeczy znajdziemy przede wszystkim w owocach i warzywach. Musimy ich jeść bardzo dużo, ponieważ jest to bardzo dobry sposób na zapełnienie żołądka, a stosunkowo zjedzenie małej ilości kalorii.
Pełna miska warzyw może mieć 200kcal, gdzie pełna miska przekąsek słonych lub słodkich może mieć nawet 700kcal. Owoce będą nam dostarczać również dużą ilość witamin, jednak na nie już musimy delikatnie uważać, dlatego, że mimo wszystko mają one swoje kilo kalorie.

Jak nie przytyć w ciąży?
Uprawiać sport! Wiele kobiet myśli, że będąc w ciąży jest zwolniona ze wszystkich aktywności fizycznych, bo nie może tego robić, a to błąd. Oczywiście nikt nie każe im iść na siłownie o dźwigać ciężary, chociaż i takie kobiety są i nic im się nie dzieje. Jednak wystarczą spacery, jazda na rowerze do 6-7 miesiąca.
Jeżeli w momencie, kiedy kobieta zachodzi w ciąże na bok idą sport i zdrowe jedzenie, to jak ona ma nie przytyć? Jest to nie możliwe. Nasz organizm nie zacznie w niewyjaśniony sposób radzić sobie z nadmiarem kilo kalorii, które będą dostarczane do organizmu. Dziecko wszystkiego tego nie przeje.
Podczas ciąży warto jeść mięso mniej bogate w tłuszcz. Stanowczo odradza się wieprzowinę. Lepiej zamienić ją na indyka, kurczaka czy wołowinę.
Warto wiedzieć, że nasz organizm jest jak samochód. Jeżeli wlejemy mu paliwa na 100 km, przejedzie on 100 km. Jednak jeżeli będziemy jechać jak wariaci, to paliwo starczy tylko powiedzmy na 70 km. Dlaczego? Dlatego, że samochód potrzebował więcej paliwa na dany czas. Tak jest z naszym organizmem, jeżeli zjemy 2000 kcal przez cały dzień i nie będziemy się ruszać, to nie dość, że nasz organizm tego nie spali, to jeszcze zostawi na jutro. Natomiast jeżeli zjemy tą samą ilość kalorii, jednak pójdziemy na spacer, potrenujemy Jogę lub cokolwiek innego- wtedy ta ilość kalorii będzie dla na odpowiednia i pozwoli nam nie tyć bez potrzeby.
Tycie w ciąży lub bez jest takie samo. Czasami odpowiadają za to hormony, jednak w większości przypadków to nasze nawyki żywieniowe, które z dnia na dzień ulegają zmianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here