Jak rozbić swoje buty?

Często się zdarza, że nowa para butów bardzo obciera nasze nogi. Zanim uda się rozchodzić buty mija trochę czasu. Często po zakupie chodzimy w butach po domu, aby móc wyjść w nich do ludzi i aby nic się nam nie stało. Jak rozbić buty, aby nie obcierały naszych nóg ?Dopiero co kupiłeś parę pięknych i eleganckich butów. Nie możesz się już wytrzymać, kiedy je założysz. Po kilku godzinach w nowych butach, jedyne o czym marzysz to o tym, aby je jak najszybciej zdjąć i odłożyć. Zamiast cierpieć z bólu i czekać, aż zaleczą się nasze bolesne obtarcia, rozciągnij nowe buty. Zanim wyjdziesz w nich na zewnątrz musisz rozbić but. Pamiętaj, że nawet najlepsze buty potrzebują czasu, aby dopasować się do Twojej nogi. Najbardziej zgubne jest, gdy jeden but, który kupiliśmy jest już rozchodzony, ponieważ był przymierzany w sklepie.
Nie można wychodzić w nowych butach natychmiast po ich zakupieniu. Nawet gruba skarpeta nie ochroni Twoich nóg o bóli. Sprawisz tylko torturę twoim stopom. Buty należy rozbijać stopniowo. Musisz chodzić w nich po domu, przez kilka chwil, aby ułożyły się do stopy. Do momentu, gdy ich nie rozbijesz używaj skarpetek, które ochronią stopę przed bólem w domu. Możesz również nawilżać stopy i pudrować je talkiem co też złagodzi ucisk buta na stopę, gdy nie masz skarpetek. Skórzane buty można od środka przetrzeć nawilżonym wacikiem ze spirytusem. Potrzyj kilka razy ściany wewnętrzne buta i gdy już będą wilgotne, załóż but na nogę. Skórka stanie się delikatna i trochę bardziej elastyczna, wtedy dopasuje się idealnie do stopy. Musisz to powtórzyć z dwa trzy razy. Efekt jest zadowalający i przyspiesza proces dopasowywania butów do stopy.
Możesz lekko zetrzeć podeszwę butów papierem ściernym. Wtedy buty nie będą się ślizgać oraz przestaną wydawać piszczący dźwięk przy chodzeniu. Zmniejszenie tarcia butów o stopy możemy uzyskać dzięki wkładce, która po włożeniu do środka buta sprawi, że stopa będzie wygodniej leżała. Można też założyć specjalne bawełniane stopki, które nie są widoczne, ponieważ znajdują się w bucie. Takie stopki też złagodzą ucisk buta na stopę.
Buty na, które przeznaczyliśmy zdecydowanie większy budżet, bezpiecznie jest spryskać specjalnym sprayem. Spray spowoduje rozciągnięcie buta i dopasowanie go do naszej stopy. Przykładem na rynku takiego spray jest, który pozwala na bezbolesne noszenie nowych butów i nie szkodzi na nasz materiał butów, z jakiego zostały wykonane. Spray działa dosyć szybko. Należy zachować ostrożność przy kontakcie ze skórą, dlatego dobrze jest założyć do tego rękawiczki. Spray może powodować uczulenie na skórze. Są buty, które są bardzo mało podatne na rozbijanie. Można wówczas namoczyć buty w ciepłej wodzie. Po kilku minutach, należy je wyjąć z wody i założyć na stopy. Dzięki temu, że materiał jest mokry, szybciej dopasuje się do stopy. Jednak niektórych butów nie można moczyć w wodzie. Wtedy z ratunkiem przychodzą drewniane prawidła, które można włożyć w but i pozostawić na noc. Buty się rozciągną i będzie można je ze spokojem założyć na stopy. Nie jest to jednak najszybszy sposób i wymaga zakup prawideł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here