Jak zrobić paznokcie żelowe? Technika i zdobienia

Dla każdej kobiety wygląd jej dłoni jest kwestią ważną i dodającą pewności siebie. Kwestia ładnych i zadbanych paznokci daje możliwość zrobienia dobrego pierwszego wrażenia przy spotkaniach z osobami, na których opinii nam zależy. Wykonywanie różnego rodzaju manicure nie jest jednak tak proste jak się wydaje i w niektórych przypadkach należy odpuścić sobie samodzielne próby i udać się do salonu kosmetycznego, który posiada w swojej kadrze stylistkę paznokci. Jeśli jednak wiemy, że mamy talent nasuwa się pytanie: jak zrobić paznokcie żelowe?
Paznokcie żelowe są jedną z kilku technik wykonywania manicure. Jest to technika bardzo trwała i solidna, a normalne czynności nie powinny sprawiać trudności przy posiadaniu paznokci żelowych. Zaletą tego rodzaju manicure jest niewątpliwie możliwość przedłużania paznokci na formie. Osoby z naturalnie krótką płytką paznokcia nie muszą martwić się o zapuszczanie paznokci przez wiele tygodni oraz o ich łamliwość, ponieważ żel zapewnia nie tylko twardą „skorupkę” na paznokciu, ale także może z sukcesem symulować paznokieć naturalny. Zabieg tworzenia paznokci żelowych zaczyna się od zmatowienia płytki każdego z paznokci oraz odciągnięcia skórek. Warto dodać, że płytka musi być w tym momencie odtłuszczona specjalnym płynem. Po tym zabiegu nakładać można pierwszą warstwę bazy, która umożliwia lepsze „przyklejenie” się żelu do naturalnej płytki paznokcia. Nakładanie żelu należy do czynności skrupulatnych. Przy tej czynności trzeba być skupionym i dokładnym, ponieważ nie można „zalać” skórek tym materiałem. Musi być on nałożony tylko i wyłącznie na płytkę. Zazwyczaj stylistki paznokci stosują regułę trzech warstw. Pierwsza z nich służy do dokładnego pokrycia płytki, a druga do jego wymodelowania. Modelowanie ma na celu zachowanie pożądanego kształtu paznokcia oraz właściwej jego grubości. Trzecia warstwa tworzy natomiast efekt końcowy. Do utwardzenia każdej z nich należy użyć lampy UV, która pełni w tym rodzaju manicure kluczową rolę. Klientki mają możliwość wyboru kształtu swoich paznokci. W tym celu, po nałożeniu warstwy drugiej, stylistka piłuje ich końcówki tak, aby tworzyły pożądany kształt. Najpopularniejsze są paznokcie w kształcie migdału bądź piłowanie do kształtu kwadrata. Po wyborze i nałożeniu wybranego koloru, można także zająć się dodatkowymi zdobieniami paznokci. Istnieje wiele technik, począwszy od ombre, a na kocim oku zakończywszy. Sposoby wykonywania zdobień są różnorodne i wymagają poświęcenia różnej ilości czasu. Na paznokcie można nakładać nawet specjalne cyrkonie, które wtapiają się w warstwę lakieru i przytwierdzają do paznokcia. Tworzą one wówczas efekt 3D.
Paznokcie żelowe są odpowiedzią na coraz większe oczekiwania klientek odnośnie estetyki wymaganej na paznokciach oraz trwałości i wygody w ich eksploatacji. Po wykonywaniu takiego manicure, kobiety nie muszą już martwić się o odpryski lakieru oraz odnawianie go nawet co kilka dni. Manicure żelowy utrzymuje się bowiem na paznokciach nawet do pięciu tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here