Wycieczka Peru Boliwia Chile, czyli spotkanie oko w oko z naturą z biurem podróży Logos Tour

0
1822

Jeżeli marzysz o spędzeniu wyjątkowego urlopu, proponujemy Ci niesamowitą podróż, podczas której poznasz Amerykę Południową i jeden z najciekawszych krajów tam położonych – Chile, oferujący różnorodność krajobrazu i spotkanie oko w oko z naturą. Będziesz miał możliwość wzięcia udziału w rejsie pełnym atrakcji, pośród przepięknych fiordów i lodowców Patagonii. Zobaczysz Przylądek Horn, Ziemię Ognistą i Park Narodowy Torres del Paine. Z biurem podróży nie sposób się nudzić. Czas wyruszyć w podróż pełną przygód. Ameryka Południowa czeka właśnie na Ciebie!

Chile – informacje podstawowe

Chile położone jest w południowo-zachodniej części Ameryki Południowej i rozciąga się wąskim pasem wzdłuż wybrzeża nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago de Chile. Językiem urzędowym jest hiszpański, a walutą peso chilijskie. Kraj ten graniczy na północy z Peru, na północnym-wschodzie z Boliwią, a na wschodzie z Argentyną. Najdalej na północ wysunięty punkt to styk granic Chile, Peru i Boliwii, natomiast punktem wysuniętym najdalej na południe jest Przylądek Horn. Klimat Chile, ze względu na położenie geograficzne, jest bardzo zróżnicowany. Znajdują się tam aż cztery strefy klimatyczne. W północnej części kraju występuje klimat zwrotnikowy suchy i wybitnie suchy. Środkowa część kraju to klimat podzwrotnikowy, nieco zbliżony do klimatu śródziemnomorskiego. Południowe Chile to klimat umiarkowany znajdujący się pod silnym wpływem powietrza oceanicznego. Południowy kraniec Chile (Ziemia Ognista i część Patagonii) to połączenie klimatu umiarkowanego z subpolarnym. Krajobraz Chile jest niezwykle różnorodny – obejmuje pustynie na północy i lodowce na południu, a także fiordy oraz liczne pasma górskie.

Rejs pełen atrakcji

Biuro podróży LogosTour oferuje pięciodniowy rejs pełen atrakcji z argentyńskiego miasta Ushuaia do Punta Arenas w Chile. Podczas tej niesamowitej podróży odkryjesz najciekawsze zakątki regionu Południowej Patagonii, będziesz mógł podziwiać lodowce i fiordy. W trakcie rejsu zapewnione jest pełne wyżywienie, napoje, wycieczki na lądzie, rejsy łodziami pontonowymi, a także wiele dodatkowych atrakcji w programie przygotowanym na statku. Początkowa faza rejsu obejmuje przepłynięcie przez Zatokę Nassau do Parku Narodowego Przylądka Horn, gdzie przy sprzyjającej pogodzie istnieje możliwość zejścia na ląd i podziwiania z bliska dziewiczej przyrody. Skalisty przylądek położony na wyspie Horn, w archipelagu Ziemi Ognistej, stanowi najdalej na południe wysunięty punkt Ameryki Południowej. To wyjątkowe miejsce, gdzie Ocean Atlantycki łączy się z Oceanem Spokojnym.

Podczas wycieczki zwiedzimy piękną zatokę Bahia Wulaia, gdzie znajdowała się niegdyś osada indiańska. Udamy się do punktu widokowego, skąd roztacza się zachwycający krajobraz na okolicę. Następnie przepłyniemy Kanałem Beagla w kierunku Parku Narodowego Alberto de Agostini i tamtejszego Zaułka Lodowców. Przy korzystnych warunkach atmosferycznych możliwość zejścia na ląd w okolicy lodowca Pia i podziwianie pięknego widoku na góry i morze z punktu widokowego. Następnie czeka nas kontynuacja rejsu do lodowca Garibaldiego, gdzie istnieje możliwość pieszej wędrówki przez dziewiczy las, aż do wodospadu lodowego. Kolejno oferujemy przepłynięcie kanałem Cockburn w kierunku dzikich Gór Darwina i wpłynięcie do malowniczego fiordu Agostini. W pobliżu lodowca Aguila możliwość zejścia na ląd i wędrówki po okolicy, podczas której podziwiać można zapierające dech w piersiach krajobrazy Patagonii. Następnie podziwianie lodowca Condor, gdzie dotrzemy łodziami pontonowymi. Możesz na własne oczy zobaczyć te wszystkie niesamowite miejsca, które gwarantuje Ci wycieczka Peru Boliwia Chile, znajdująca się w ofercie biura LogosTour. A to jeszcze nie koniec atrakcji!

Park Narodowy Torres del Paine i inne ciekawe miejsca

Czeka nas także zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi, Parku Narodowego Torres del Paine, gdzie odwiedzimy najatrakcyjniejsze zakątki, m.in. mające wyjątkowy urok patagońskie jeziora Nordenskjold, Pehoe i Sarmiento oraz wodospady Salto Grande i Paine, skąd rozpościera się piękny widok na granitowe góry ze słynnymi szczytami przypominającymi skalne wieże. Spacer w pobliżu laguny Azul, charakteryzującej się pięknym kolorem wody, gdzie przy odrobinie szczęścia można podziwiać dzikie zwierzęta, takie jak guanako, strusie nandu, lisy czy kondory. Kolejno przypłynięcie do kanadyjskiej Wyspy Magdaleny i przy sprzyjających warunkach pogodowych zejście na ląd. Spacer do latarni morskiej, która wskazuje drogę statkom przepływającym przez Cieśninę Magellana. Zakończenie rejsu następie w chilijskim mieście Punta Arenas. Po krótkim spacerze przejazd do Puerto Natales, miasta malowniczo usytuowanego nad Fiordem Ostatniej Nadziei.

Jak możemy się przekonać, Chile ma wiele do zaoferowania. Zróżnicowany krajobraz sprawia, że wycieczka do tego kraju zawsze dostarcza wielu wrażeń, a widoki zapierają dech w piersiach. Surowe warunki klimatyczne, majestatyczne lodowce i malownicze fiordy są gwarancją niesamowitego spotkania oko w oko z naturą. A do tego góry i ocean, które stanowią piękne dopełnienie całości krajobrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here