Urządzamy swój ogród

Chyba wszyscy lubimy spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu. Gdy tylko mamy taką możliwość i dysponujemy przynajmniej jedną wolną godziną, od razu wychodzimy na dwór, zasiadamy na swoim tarasie i przygotowujemy sobie gorącą kawę lub herbatę, aby następnie raczyć się swoim ulubionym napojem w towarzystwie ukochanej książki. Czas spędzany na świeżym powietrzu będzie znacznie przyjemniejszy, jeżeli sami zatroszczymy się odpowiednio o otoczenie swojego domu. A jak urządzić ogród, by zachwycał nas on z każdej strony? Jak zaaranżować naturalny krajobraz, aby przesadnie go nie zniszczyć i nie zepsuć, a jednocześnie osiągnąć nowoczesny efekt wizualny?

Ogród ma być dla nas funkcjonalnym miejscem. Powinien stać się idealną strefą do wypoczynku, z której w każdej chwili z chęcią skorzystamy. Uzupełnijmy go zatem koniecznie praktycznymi i wygodnymi meblami. Na samym tarasie możemy postawić zestaw zróżnicowanych mebli ogrodowych, w którym znajdzie się na pewno jeden większy rozkładany stół oraz kilka krzeseł. Umieśćmy na siedziskach dodatkowe poduszki. Sprawdźmy, z jakiego materiału zostały wykonane i wybierzmy ozdoby, których miękka struktura zapewni nam idealne podłoże do siedzenia. Jeżeli na tarasie mamy zamiar przetrzymywać pewne dodatkowe przedmioty, do swojego stołu i krzeseł możemy dopasować jedną większą szafę bądź kilka małych komódek. Aktualnie tarasy i balkony projektuje się niemalże dokładnie tak samo jak standardowe pomieszczenia domowe. Nie musimy więc tutaj w żaden sposób się ograniczać – przygotujmy z nich wielofunkcyjne przestrzenie, które przeznaczymy także do przechowywania dodatkowych przedmiotów.

Teraz czas na ogród. Jak urządzić ogród? Zadbajmy przede wszystkim o to, by był on żywy i kolorowy. Najpierw zajmijmy się samym trawnikiem. Przystrzyżmy go na odpowiednią długość i pamiętajmy o regularnym podlewaniu, aby trawa mogła stale rosnąć i zachwycała nas swoim pięknym intensywnym odcieniem zieleni. Na terenie całej posesji posadźmy zróżnicowane drzewka, krzewy i rabatki. Jeżeli taras nie przylega ściśle do działki, możemy stworzyć schodzący z niego spad i wykorzystać go do utworzenia skalniaka. Pokryty drobnymi kamyczkami oraz większymi głazami, spomiędzy których zaczną wydostawać się łodyżki najróżniejszych roślinności, stanie się niesamowitą ozdobą całego budynku, na którą każdy zaproszony przez nas gość od razu zwróci uwagę. Wspaniały ogród wymaga jednak regularnej pielęgnacji, dlatego liczmy się z tym, że im bardziej nietypowo go zaaranżujemy, tym więcej czasu będziemy musieli poświęcić na wszelkie prace ogrodnicze. Nieraz sprawią nam one jednak ogromną przyjemność. Pozwolą wypocząć po ciężkim dniu w pracy, rozluźniając naszą starganą psychikę.

Wiemy już, jak urządzić ogród, dlatego teraz musimy już tylko się nim zająć. Nie podchodźmy do tego zadania w sposób przesadnie poważny – bawmy się łączeniem ze sobą najróżniejszych roślinności i stosujmy dekoracje, które po prostu się nam podobają. Nasz ogród wcale nie musi być perfekcyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here