Wielu internautów zastanawia się nad tym, jak pobrać z YouTube ulubione filmy

W internecie spędzamy coraz więcej czasu. Co ciekawe, w sieci surfują już nie tylko młodzi, ale i starsi również. Z badań wynika, że przeciętny internauta spędza w sieci internetowej praktycznie kilka godzin każdego dnia. Teoretycznie to dużo, ale warto zwrócić uwagę na to, że dla wielu internet zastąpił prawie wszystkie inne pozostałe media, takie jak prasa, radio czy głównie telewizja. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mediach standardowych jesteśmy ograniczeni do konsumpcji tego typu treści, które publikuje wydawca. W internecie znajdziemy treści prawie na każdy temat, nawet tematy naprawdę niszowe. Sieć jest zresztą miejscem, gdzie odnajdują się ludzie o bardzo dziwnych, nawet skrajnych zainteresowaniach i są w stanie z tej sieci czerpać użyteczne informacje. Co więcej, w internecie ludzie są nie tylko odbiorcami treści, ale i ich twórcami. Nie jest bowiem niczym dziwnym mieć swoją stronę internetową, blog, profile na portalach społecznościowych, czy nawet kanał z treściami i streamami wideo.

Wspomniane zostało, że sieć internetowa zastępuje między innymi telewizję. To dlatego, że jakiś czas temu treści internetowe były głównie tekstowe, a obecnie w sieci znajduje się coraz więcej materiałów wideo. W publikowaniu tego typu treści przoduje serwis zwany YouTube, który jest znany przez praktycznie każdego internautę. Można tam znaleźć treści wideo praktycznie każdego typu. Od trailerów filmowych i pełnometrażowych filmów telewizyjnych, przez ulubione kawałki muzyczne i nawet całe płyty, filmy z żartami i humorem, filmiki dokumentalne, informacyjne, naukowe i każde inne, aż po prywatne kanały wielu ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami. I tak, nie ma na przykład żadnego problemu by trafić na prywatny kanał pasjonata majsterkowania, czy też gotowania, albo i muzykowania na różnych instrumentach. To jest właśnie siłą YouTube. Każdy może tam pokazać siebie i swoją pasję, każdy może podzielić się swoimi dokonaniami z widzami w formie krótkich lub dłuższych filmików. Czasami zmontowanych bardziej amatorsko, a czasami bardziej profesjonalnie. Na tej platformie miejsce jest praktycznie dla każdego.

Widzowie czasami oglądają dany materiał tylko raz, a czasami jest on tak dobry, że mają ochotę obejrzeć go kilka lub kilkanaście razy i regularnie do niego wracać. Można to robić bezpośrednio w serwisie, ale można też ściągnąć taki film na dysk. To jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy obawiamy się, że film może zostać usunięty, albo też chcemy ponownie obejrzeć go na urządzeniu bez połączenia z internetem. Co ciekawe, sam serwis YouTube, oficjalnie nie umożliwia ściągania filmów. Nie ma się co dziwić, bardziej opłaca się serwisowi, gdy ludzie stale oglądają te filmy online. Jest jednak kilka metod na to, jak pobrac z youtube ulubione filmy, a właściwie dwie główne. Pierwsza, to pobrać rozszerzenie do danej przeglądarki internetowej, które pozwoli na zapisywanie na dysku filmów strumieniowanych. Druga, to skorzystać z internetowego serwisu, gdzie wpisujemy link do filmu i możemy pobrać go na dysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here